sobota, 27 maj 2023
Dofinansowanie na przewóz autobusowy

10 stycznia w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim miała miejsce uroczystość podpisania umów z przedstawicielami mazowieckich samorządów o dopłatę realizacji zadań w zakresie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Dofinansowanie na realizację zadań w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych trafiło również do Gminy Grójec.

Z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych, jak informuje Ministerstwo Infrastruktury, dofinansowywane będzie przywracanie lokalnych połączeń autobusowych. Dzięki temu mieszkańcy, przede wszystkim z mniejszych miejscowości, będą mogli dotrzeć środkami transportu publicznego do pracy, szkół, placówek zdrowia i instytucji kultury. Zwiększenie siatki połączeń autobusowych stworzy także możliwość znalezienia pracy w miejscowościach, do których dojazd był dotychczas utrudniony lub niemożliwy.

 

info. facebook/ Burmistrz Gminy i Miasta Grójec Dariusz Gwiazda

Olek
Autobusy
Proszę, zróbcie jakąś komunikację z Prażmowem. Jest problem z dojazdem do Grójca, bo jest bardzo mało autobusów, a w niedzielę nie ma ich wcale. Jesteśmy odcięci, nie ma jak nawet normalnie dojechać do pracy .