środa, 27 styczeń 2021
Kolejne dofinansowanie dla grójeckich uczniów!

Gmina Grójec po raz kolejny może pochwalić się pozyskaniem dodatkowych funduszy na lepszy start dla naszej młodzieży.

Tym razem, dzięki wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Grójcu otrzymała ze środków rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej dofinansowanie na pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji zajęć z przedmiotów przyrodniczych. Wsparcie finansowe to aż 75 000,00 zł.

Dzięki tym funduszom, szkoła zakupiła nowoczesne urządzenia cyfrowe w postaci trzech monitorów interaktywnych z oprzyrządowaniem oraz czujniki do doświadczeń fizyczno-chemicznych oraz geograficzno-przyrodniczych. Łącznie udało się wyposażyć cztery pracownie.

Od teraz prowadzący zajęcia będą mogli bez przeszkód ilustrować na dużym ekranie lekcje pokazami
i doświadczeniami przeprowadzanymi przez uczniów. Dzięki bardzo prostym w użytkowaniu, cyfrowym i bezprzewodowym czujnikom, eksperymenty będzie można przygotowywać w ciągu zaledwie minuty, a wyniki wyświetlać i analizować na dowolnie wybranym urządzeniu.

Mamy nadzieję, że dzięki dalszej współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz dużemu zaangażowaniu Głównego Specjalisty ds. Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych- Pani Darii Bobrowskiej-Wachniewskiej uda się poprawić warunki w kolejnych szkołach naszej Gminy.

Wydział Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych UGiM Grójec