niedziela, 20 wrzesień 2020
Uwaga! Kolejna dezynfekcja miasta

W związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie miasta Grójec w czwartek w nocy z 7/8 maja 2020 w godzinach 22:00-5:00 zostanie przeprowadzona dezynfekcja przy użyciu środków zalecanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego do odkażania przestrzeni publicznych.

Na czas przeprowadzania dezynfekcji prosimy mieszkańców o:
▪️nieporuszanie się w przestrzeniach publicznych i pozostanie w domu,
▪️zamknięcie okien,
▪️zabezpieczenie zwierząt przed bezpośrednim kontaktem ze środkiem dezynfekującym,
▪️zabezpieczenie lub schowanie do zamkniętych pomieszczeń rzeczy pozostawionych w otwartej przestrzeni lub na balkonach,
▪️ w miarę możliwości zabezpieczenie samochodów w sposób ułatwiający przeprowadzenie odkażania na ulicach oraz chodnikach, ponieważ dezynfekcji zostaną poddane główne ciągi komunikacyjne miasta. Zaleca się pozostawienie auta na parkingu osiedlowym lub w garażu.

W dniu dezynfekcji, od 20:00 na terenie całego miasta będą poruszały się pojazdy nadające komunikaty o rozpoczęciu godziny dezynfekcji oraz konieczności dostosowania się do zasad bezpieczeństwa.

Przejazd ulicami miasta urządzeń przeprowadzających dezynfekcję będzie zabezpieczony i poprzedzony przejazdem pojazdu z sygnałami świetlnymi, który będzie nadawać komunikaty głosowe o przeprowadzanej dezynfekcji na danej ulicy.

info. Urząd Gminy i Miasta Grójec