czwartek, 21 październik 2021
Grójec doczeka się publicznego żłobka

Na koniec lipca został ogłoszony przetarg na projekt publicznego żłobka w Grójcu. Na dniach dowiemy się, która firma złożyła najkorzystniejszą ofertę.

 

- Przypomnijmy, że żłobek  ma powstać na dwóch działkach sąsiadujących z terenem Publicznego Przedszkola nr 4. Jedną z tych nieruchomości urząd nabył w ubiegłym roku od prywatnych właścicieli, druga zaś stanowi dziś fragment grójeckiego parku.
Zgodnie z dokumentacją przetargową, w żłobku znajdzie się miejsce dla 64 dzieci i 12 osób dorosłych. Obiekt będzie wyposażony w zaplecze kuchenne przystosowane do wydawania nawet 200 porcji posiłków dziennie.
Żłobek będzie budynkiem jednokondygnacyjnym, parterowym z możliwością rozbudowy w przyszłości o kolejną kondygnację naziemną. Pomiędzy obiektem a pobliskim przedszkolem zostanie wybudowany łącznik. Urzędowi zależy też, aby budynek żłobka był energooszczędny (montaż energooszczędnych urządzeń i oświetlenia oraz ogniw fotowoltaicznych).
Obok żłobka powstanie plac zabaw. Cały teren ma być ogrodzony i monitorowany. - takie informacje podał w swoim materiale dla gazety Jabłonka, Dominik Górecki. 

 

Firma, która zostanie wyłoniona w przetargu, będzie miała 45 dni na sporządzenie dokumentacji budowy. 

- Liczę, że wszelkie prace będą przebiegać zgodnie z planem i w najbliższej przyszłości nasi najmłodsi mieszkańcy będą mogli uczęszczać do pierwszego publicznego żłobka, którego budowa była jednym z punktów mojego programu wyborczego. W gminie Grójec każdego roku rodzi się około 260 dzieci. Najwyższy czas wspomóc rodziców w opiece nad swoimi pociechami. Mam nadzieję, że planowana inwestycja spełni oczekiwania. - powiedział burmistrz Dariusz Gwiazda

Wszelkie informacje odnośnie przetargu znajdują się na stronie:

https://grojecmiasto.bip.info.pl/dokument.php?iddok=11238&idmp=90&r=o

 

Żródło:https://jablonka.info/index.php/component/k2/item/7811-zlobek-czas-start?fbclid=IwAR24YHdPNu77c9dnFoPmx8hxI0SlMpmHoJYF3aTy5cqGJ_D3RrdspBMueuI