czwartek, 21 październik 2021
Uroczyste otwarcie dróg gminnych w Zalesiu i Woli Worowskiej

W sobotę 8 sierpnia odbyło się oficjalne otwarcie przebudowanych dróg gminnych 161570W w Woli Worowskiej oraz 161572W w Woli Worowskiej i Zalesiu. Na długości około 1, 7 km wykonano nawierzchnię asfaltową z poboczami destruktowymi.

W przecięciu wstęgi wzięli udział: minister Marek Suski, wicewojewoda Artur Standowicz, Burmistrz Gminy i Miasta Grójec Dariusz Gwiazda, przewodniczący Rady Miejskiej Karol Biedrzycki ,radny Tomasz Justyński, sołtys Zalesia Agnieszka Włodarska oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Zalesiu.

 

fot. Szymon Wójcik

Na realizację tego przedsięwzięcia gmina Grójec otrzymała dofinansowanie w wysokości 1.018.804 zł w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, co stanowi 70% całego zadania. Pozostałe środki pochodzą ze środków własnych gminy. Całkowita wartość inwestycji to 1.455.434,45 zł. To największa od ponad 30 lat inwestycja drogowa w tej części gminy.

 fot. Szymon Wójcik

-Dziękuje za zaproszenie. Myślę, że to ważne wydarzenie dla wszystkich mieszkańców Zalesia i Woli Worowskiej. Cieszę się, że kolejne rządowe pieniądze trafiają na szeroko pojętą ziemię grójecką. Chciałbym podziękować panu burmistrzowi i jego urzędnikom za dobrze złożony wniosek pod kątem przede wszystkim merytorycznym , jak i formalnym. Podziękowania należą się także panu ministrowi Markowi Suskiemu, z którym niejednokrotnie rozmawiałem o inwestycjach drogowych.- podsumował wicewojewoda Artur Standowicz