czwartek, 24 wrzesień 2020
Flaga i maszt dla gminy Grójec!

Pod biało-czerwoną - to rządowy projekt, który sfinansuje zakup masztu i flagi w naszym mieście. 

 

Żeby tak się stało, mieszkańcy muszą zagłosować za pośrednictwem internetowego formularza.  Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online za pomocą serwisu https://bialoczerwona.www.gov.pl
Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogą oddawać jej mieszkańcy.

Ile głosów potrzeba do realizacji projektu? Jesteśmy gminą, którą zamieszkuje ponad 20 tys. osób, więc potrzebne jest 500 głosów. 

Dodatkowo, w trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, przewidziany jest udział premiera Mateusza Morawieckiego w uroczystości zawieszenia flagi na maszcie.


Ogłoszenie wyników zbiórki i opublikowanie listy gmin objętych programem ,,Pod biało-czerwoną’’ nastąpi 29 listopada 2020 r.

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także godnie upamiętnieni zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to także dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.” - czytamy na stronie gov.pl

Inicjatywa realizowana jest pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.
Źródło gov.pl

Tomasz
Maszt, po co,,?
To my jako obywatele sfinansujemy z naszych podatków. Czy bez masztu nie wiemy że jesteśmy w Polsce???