środa, 28 październik 2020
Dotacje z Unii Europejskiej dla mazowieckich przedsiębiorców

14 października wystartuje kolejny nabór wniosków o dotacje płynnościowe z Unii Europejskiej dla mazowieckich przedsiębiorców najbardziej dotkniętych skutkami pandemii z uwagi na trudności w prowadzeniu działalności spowodowane koronawirusem, Zarząd Województwa Mazowieckiego zadecydował o uruchomieniu drugiego już naboru dla mikro i małych firm.

Tym razem o wsparcie będą mogli ubiegać się przedstawiciele branż: transportowej, gastronomicznej, reklamowej, fotograficznej, artystycznej, sportowej, rozrywkowej, a także drukarskiej.

Pula dostępnych środków wynosi 44,7 mln zł i pochodzi z Funduszy Europejskich. Przedsiębiorcy będą mogli wnioskować o pomoc w wysokości od 23,5 tys. w przypadku jednoosobowych firm do nawet 164,7 tys. zł w przypadku małych przedsiębiorstw.

 

Na złożenie wniosków przedsiębiorcy mają czas do 21 października.

Czytaj więcej: https://www.funduszedlamazowsza.eu/nabory-wnioskow/3-3-innowacje-w-msp-typ-projektow-finansowanie-wydatkow-msp-dotyczacych-utrzymania-biezacej-dzialalnosci-firmy-i-zapewnienia-jej-plynnosci-finansowej-wskutek-covid-19-nr-rpma-03-03-00-ip-01-14-11/

 

Rzecznik Prasowy Urzędu Marszałkowskiego Woj. Mazowieckiego

źródło: Fundusze dla Mazowsza/Facebook