niedziela, 21 kwiecień 2024
Święto Kwitnących Jabłoni 2023 - sprawdź, kto wystąpi

Bryska, De Mono i Agnieszka Chylińska – to gwiazdy, które wystąpią podczas 62. edycji ŚKJ, a razem z nimi moc atrakcji dla publiczności. W tym roku najpopularniejsze święto naszego regionu zaplanowano na sobotę, 27 maja. Impreza odbędzie się na Targowisku Miejskim w Kobylinie. Na wydarzenie zapraszają Burmistrz Gminy i Miasta Grójec i Dyrektor Grójeckiego Ośrodka Kultury.

„NEVER ENDING SORRY” – NOWA PŁYTA AGNIESZKI CHYLIŃSKIEJ
28 października pojawiła się na rynku nowa płyta Agnieszki Chylińskiej. Album nosi tytuł „NEVER ENDING SORRY” i ukazuje się po czterech latach przerwy.
Agnieszka Chylińska przyzwyczaiła swoich słuchaczy i widzów do wielu zmian na swojej artystycznej drodze. Wokalistka, której twórczość zawsze cechowały ukute przez nią samą słowa „NIGDY TAKA SAMA”, tym razem postanowiła połączyć rockową siłę swojego nietuzinkowego głosu, z pięknym rockowo-bluesowym brzmieniem.
- Jest to dla mnie powrót do starego dobrego grania żywej muzyki. Tak bardzo zależy mi na tym, żeby koncerty najbliższej trasy były dowodem na to, jak bardzo chciałam dać ludziom tę płytę – powiedziała piosenkarka.
Krążek „NEVER ENDING SORRY” składa się z 13 piosenek, a promują go dwa single: „JEST NAS WIĘCEJ” (premiera telewizyjna odbyła się w sierpniu na festiwalu w Sopocie TOP OF THE TOP) i „KIEDYŚ DO CIEBIE WRÓCĘ” – utwór przede wszystkim o miłości i szacunku do samych siebie. Mamy prawo kochać i po ludzku się zawieść. Mamy prawo marzyć i ufać, choć nie zawsze dobrze na tym wychodzimy.
„NES” to projekt nie tylko muzyczny, ale też filmowy. W teledyskach do pierwszych singli, obok Agnieszki, występują wybitni aktorzy: Adam Woronowicz (JEST NAS WIĘCEJ) i Piotr Głowacki (KIEDYŚ DO CIEBIE WRÓCĘ). Cały projekt będzie rozwijał swoją fabułę w kolejnych obrazach filmowych. Jak sama Agnieszka mówi: „Moim marzeniem od paru ładnych lat jest film. Pomyślałam sobie o tym, żeby w miarę płynnie przejść z muzyką właśnie w ten filmowy świat”.

220913_chylinska_1802.jpg

De Mono – doświadczenie i styl
Legendarny zespół pop-rockowy, działający od 1984 r., to kolejna wielka gwiazda, która wystąpi przed grójecką publiką. W 1989 r. ukazał się debiutancki album zespołu pt. „Kochać inaczej”, wielokrotnie nagradzany i wyróżniany; tytułowa piosenka była notowana na Liście przebojów Programu Trzeciego przez ponad rok i stała się polskim evergreenem. Grupa znana jest także z innych hitów, np. „Statki na niebie” , „Zostańmy sami” czy „Moje miasto nocą”. 13 wydawnictw, a w tym trzy ze statutem platynowej płyty oraz jedna złota, 22 single, cztery kompilacje, liczne nagrody i wyróżnienia.

de_mono_sesja.jpg

Gwiazda młodego pokolenia
Trzecią gwiazdą podczas Święta Kwitnących Jabłoni będzie artystka młodego pokolenia – Bryska, a właściwie Gabriela Nowak-Skyrpan, 22-letnia piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. „Mam kogoś lepszego”, „Na legalu” czy „Odbicie” zapewniły jej wiele milionów odsłon i subskrypcji na platformach internetowych Spotify czy Youtube. Jej znakiem rozpoznawczym jest tajemnicza różowa peruka i styl muzyczny zwany „indie pop”.
„Jestem niebieskooką blondynką, introwertyczką i noszę buty w rozmiarze 39” – oznajmiła w jednym ze swoich pierwszych wywiadów. Więcej informacji na temat Bryskiej znajdziemy w artykule zamieszczonym na portalu glamour.pl – opublikowanym 7 grudnia 2022 r.

 

bryska1.jpg