African Beats Festival to celebracja afrykańskiej kultury oraz festival muzycznych korzeni. To muzyczne święto otwartości i tolerancji, które na 3 dni sprowadza rozgrzane serce Afryki, wprost do serca Polski. Przed nami czas wypełniony przez afrykańską muzykę etniczną, a także spotkania podróżnicze, kino Afrykamery, warsztaty bębniarskie oraz pięknych ludzi. Dołącz do nas by celebrować wolność, różność i cudowną muzykę! Wydarzenie poprowadzi Ifi Ude - artystka, która wystąpi podczas Festiwalu Jabłka Grójeckiego 23 września w Grójcu.
Na African Beats usłyszymy uznanych artystów afrykańskiej muzyki etnicznej oraz rdzennego afrobeatu. Wystąpią m.in. senegalska Orchestra Baobab, nigeryjczyk Seuna Kutiego, czy chilijski Newen Afrobeat. Muzycy z wielu krajów wystąpią na jednej scenie, by celebrować afrykańską, korzenną muzykę i przynieść garść afrykańskich historii. Na African Beats weźmiecie udział też w warsztatach wokalnych i tanecznych, zobaczycie najlepsze afrykańskie produkcje filmowe, wysłuchacie pasjonujących historii na spotkaniach podróżników oraz weźmiecie udział w niepowtarzalnym i wyjątkowym African Ecstatic Dande. Na afrykańskim markecie znajdziecie wystawców z modą i rękodziełem, a także zasmakujecie egzotycznych smaków. Na koniec dnia usiądziemy przy ogniskach, by posłuchać pustynnej pieśni i odpłynąć w noc przy akompaniamencie bębnów.
Partnerami Festivalu są: Omenaa Foundation, Lokaah oraz Afrykamera.
Ogłoszeni artyści:
Seun Kuti & Egypt80 (Nigeria)
Orchestra Baobab (Senegal)
Newen Afrobeat (Chile)
Tarwa N-Tirini (Maroko)
Ablaye Badji Band (Senegal/Polska)
City Bum Bum Ensemble (Polska)
PS Cultural Concept feat Kandara Diebaté (Polska/Senegal)
The Afronauts (Polska/Maroko/RPA)
Tikoubaouine (Algeria)
Harmonogram godzinowy koncertów:
Piątek 11.08.2023
15:30 Otwarcie
16:30 City Bum Bum Ensemble
18:00 Ablaye Badji Band
19:15 The Afronauts
20:30 Seun Kuti & Egypt80
22:00 Newen Afrobeat
Sobota 12.08.2023
16:30 The Overview Effect
18:00 PS Cultural Concept feat Kandara Diebate
19:15 Tikoubaouine
20:30 Orchestra Baobab
22:00 Tarwa N-Tiniri
GDZIE?
Tereny Dworku pod Wiechą w Kawęczynie.
To niezwykle urokliwe miejsca, nierozerwalnie związane z polską kulturą ludową. Dworek jest położony we wsi Kawęczyn, oddalonej o 30 km od Warszawy w kierunku południowym, zajmuje obszar o powierzchni 10ha. W bezpośrednim sąsiedztwie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego wśród malowniczych sadów mazowieckiej ziemi budynek Dworek Pod Wiechą został idealnie wkomponowany w bajeczny krajobraz. Oprócz tego ogromna przestrzeń, zielona przestrzeń, idealna pod Festival Muzyczny!
https://goo.gl/maps/fNS2R6bawa6bREhdA
STREFY TEMATYCZNE I ATRAKCJE DODATKOWE
🎬 KINO FESTIVALOWE AFRYKAMERY
Zapraszamy do strefy Kino Festivalowe, gdzie zobaczycie selekcję najlepszych filmów produkcji afrykańskiej. Wygodne leżaczki, duży ekran ledowy i filmy, które przeniosą was w sam środek afrykańskiego interioru. Za selekcję filmów odpowiada Patron strefy - Festival Filmów Afrykańskich AFRYKAMERA.
1. NHA FALA (Wyspy Zielonego Przylądka / Francja 2022)
2. MY, STUDENCI (Republika Środkowoafrykańska / Francja 2022)
3. AYA DE YOPOUGON (Wybrzeże Kości Słoniowej / Francja 2013)
4. ŻONA GRABARZA (Somalia / Francja 2021)
5. RAFIKI (Kenia / RPA 2018)
6. ETHIOPIQUES (Etiopia/Polska 2017)
7. BETI I AMARE (Etiopia / Niemcy 2014)
8. PIĘĆ PALCÓW DLA MARSYLII (RPA 2017)
9. ONI NIE ZNAJĄ NASZEJ SZTUKI, reż. Paulina Zając, (Polska/Kenia 2019)
10. PTAKI ŚPIEWAJĄ W KIGALI, reż. Joanna Kos-Krauze (Polska 2017)
More -> https://africanbeats.pl/strefa-filmowa/
WARSZTATY BĘBNIARSKIE
Thomas Guei poprowadzi warsztaty gry na bębnach djembe na dwóch poziomach, początkującym i średniozaawansowanym. Thomas to jeden z najlepszych współczesnych djembefola, który swoją niewiarygodną szybkością, techniką, energią i unikalnym językiem muzycznym wzniósł muzykę djembe na nowy poziom. Jego niesamowity talent i pracowitość zyskały mu fanów na całym świecie, a jemu samemu pozwoliły zjeździć z warsztatami i spektaklami całą Europę, Amerykę Południową i Azję.
Harmonogram:
Piątek 11.08.2023 godz. 18:00 - Warsztaty Bębniarskie dla początkujących
Sobota 12.08.2023 godz. 13:00 - Warsztaty Bębniarskie dla średnio-zaawansowanych
Sobota 12.08.2023 godz. 17:00 - Warsztaty Bębniarskie dla początkujących
Niedziela 13.08.2023 godz. 11:00 - Warsztaty Bębniarskie dla średnio-zaawansowanych
Zapisy na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
More info https://africanbeats.pl/warsztaty-bebniarskie/
WARSZTATY Z TAŃCA AFRYKAŃSKIEGO
Warsztaty taneczne na African Beats Festival 2023 poprowadzą Viola Wojciechowska oraz Alain NCA! Pod ich okiem będziemy uczyć się choreografii do jednego z rytmów zachodnioafrykańskich, a przy okazji popracujemy też nad zwinnością, otwarciem ciała i dokładnością ruchu. Zajęcia będą się odbywać do akompaniamentu muzyki na żywo, grać nam będą zaroszeni muzycy na bębnach djembe i dundun, co pozwoli nam na jeszcze lepsze zrozumienie tańczonego rytmu.
More Info -> https://africanbeats.pl/warsztaty-z-tanca-afrykanskiego
Zapisy na warsztaty na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Harmonogram warsztatów:
Piątek 11.08.2023
16:30 | Warsztaty z tańca afrykańskiego - Coupe-Decale | Alain NCA
Sobota 12.08.2023
12:00 | Warsztaty z Tańca Afrykańskiego - Kamerun | Alaina NCA
Niedziela 13.08.2023
10:00 | Warsztaty z Tańca Afrykańskiego - Gwinea | Viola Wojciechowska
Viola Wojciechowska –
tańcem afrykańskim zajmuje się od 1997 roku i jest prekursorką tego stylu w Polsce. Podczas wielu podróży do Afryki Zachodniej pracowała z najlepszymi baletami oraz solistami Mali, Gwinei, Gambii, Senegalu. W Europie współpracowała z licznymi artystami zarówno w projektach prezentujących tradycyjną kulturę Afryki, jak i w różnego rodzaju fuzjach. Od ponad 20 lat uczy tańca w Polsce i za granicą. Prowadzi grupę taneczną ,,C’est ca!”. Organizuje wyjazdy muzyczne i taneczne do Gwinei i Gambii. W Warszawie działa w Centrum Kultur Świata. Jest również psychologiem pracującym z młodzieżą i dziećmi.
Alain NCA poprowadzi warsztaty bikutsi, tradycyjnego tańca z Kamerunu do muzyki bębnów na żywo oraz coupé décalé, jednego z popularnych współczesnych stylów tanecznych pochodzącego z Wybrzeża Kości Słoniowej.
Alain to kameruński tancerz i choreograf na co dzień mieszkający w Krakowie. Swoją przygodę z tańcem rozpoczął w Kamerunie, gdzie był członkiem grupy tanecznej, z którą występował przez wiele lat. Taniec obecny był w jego życiu odkąd pamięta i zawsze daje mu dużą satysfakcję oraz pozwala naładować baterie.
👳♀️ WARSZTATY Z WIĄZANIA TURBANÓW 👳♀️
Chcesz rozwijać się kreatywnie i nauczyć się czegoś zupełnie nowego? Zapraszamy na warsztaty wiązania turbanów. Przy pomocy Ewy Chojnowskiej znanej także jako Szpilki w Plecaku oraz właścicielki marki Zebra Store, nauczysz się technik, które pozwolą Ci zawiązać turban w nietuzinkowy oraz fantastyczny sposób!
Warsztaty odbęda się w sobotę 12.08.2023 o godzinie 18:30 i poprowadzi je Ewa Wojciechowska / Szpilki w Plecaku
👩🎤 WARSZTATY WOKALNE TRADYCYJNYCH PIEŚNI AFRYKAŃSKICH 👩🎤
Zapraszamy na warsztaty wokalne z tradycyjnych pieśni afrykańskich, które poprowadzi Lydie Kotlinski. Warsztaty skupą się na dwóch zagadnieniach:
1) wprowadzanie wiedzy na temat elementów kultury afrykańskiej poprzez naukę tradycyjnych pieśni oraz poznaniu ich znaczenia. Zajęcia obejmują poznanie pieśni z Zachodniej Afryki (Kongo, Benin, Senegal) oraz bPołudniowej Afryki ( języki: Zulu i Xhosa)
2)praca nad rozwojem umiejętności wokalnych
Warsztaty poprowadzi Lydie Charlotte Kotlinski. To wokalista, która skończyła studia klasyczno-wokalne w konserwatoriach w Wersalu, Clichy i w Aix en Provence, a także studia polifoniczno-jazzowe w CIM w Paryżu, nauka solfeżu i harmonii w American School of Modern Music. Lydie śpiewała jazz w duecie, tercecie i kwintecie, nagrywała muzykę do filmów krótkometrażowych, pracowała w kabarecie teatralnym Les Pétroleuses, uczestniczyła w nagraniach dla Memoriału Marsylianki. Przez wiele lat prowadziła: warsztaty śpiewu i inicjacji jazzowej w Paryżu, chór kobiecy Les Femmes du sud, warsztaty gospel w gimnazjach i szkołach podstawowych w Marsylii.
Warsztaty odbędą się w niedzielę 13.08.2023 o godzinie 12:30
☀ AFRICAN ECSTATIC DANCE ☀
Ecstatic Dance jest praktyką ruchowo - taneczną, w której oddajemy się radosnemu, autentycznemu, spontanicznemu ruchowi. Zapraszasz swoje ciało do poruszania się, odprężenia, rozciągania, zabawy, improwizacji czy swobodnej ekspresji. Budując przez to szczególna relację ze swoim ciałem. Uwalniając swoją dzikość. Praktyka ta wspiera swobodne wyrażanie siebie i swoich emocji
Warsztaty African Ecstatc Dance odbędą się:
Sobota 12.08.2023 o godzinie 15:00
Niedziela 13.08.2023 o godzinie 13:30
Prowadzenie: Sławomir Gęściak - Tancerz. Praktyk i Nauczyciel Świadomej Pracy z Ciałem. Ukończył Psychologię Zorientowaną na Proces, Terapię Tańcem i Ruchem w Polskim Instytucie DMT. Certyfikowany Terapeuta Cichych, Duchowych Ustawień Rodzin. Master NLP, Certyfikowany Coach i Trener.
🥑 RYNEK AFRYKAŃSKI 🥑
Wystawcy z rękodziełem afrykańskim. Afrykańska strefa gastronomiczna, napoje, dobra wszelakie. Kosmetyki, ubrania, biżuteria. Wyjątkowy i niepowtarzalny asortyment zapewni przeszło 40 wystawców, których pełną listę ogłosimy niebawem. Afrykański Market będzie wielką atrakcją naszego Festivalu. Zgłoszenia wystawców przyjmujemy na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
🧘♂ MEDYTACJA & JOGA 🧘♀
Zajęcia z Jogi i Medytacji w sobotni i niedzielny poranek poprowadzi Beata Latos z B-less-ed yoga w Bieszczadach. Przestrzeń na spotkanie się w ruchu, który prowadzi oddech. Joga to masaż miłości, który dajesz sam sobie, w efekcie której Twoje ciało jest rozluźnione i błogie, a Twój umysł rześki i spokojny. W praktyce jogi prowadzonej przez Beatę znajdziecie przestrzeń zarówno na podążanie za intuicją, lekkość i delikatność, a także siłę, uziemienie i zdecydowanie. Podczas zajęć doświadczycie przeplatających się sekwencji rozciągających i wzmacniających, w stylu Vinyasa Slow Flow. Praktyka jogi będzie zakończona sesją medytacji.
💥 STREFA OGNIA 💥
To strefa, która przez cały czas trwania festiwalu otulać nas będzie relaksująco-terapeutyczną aurą, przy której można nie tylko solidnie odpocząć, ale też wejść głęboko w siebie. W ciągu dnia przy dźwiękach instrumentów o naturalnej częstotliwości można spędzić miło czas z bliskimi, wygodnie się ułożyć w ciszy lub w rozmowie nadal korzystając z bogactwa całego festiwalu gdyż strefa ułożona jest w centrum African Beats. Natomiast magia tego miejsca będzie najbadziej widoczna wieczorami, kiedy blask ognia łączyć będzie nas w kręgu, przy którym każdy odnajdzie swoją przestrzeń kreacji by odkryć wewnętrzne bogactwo. A z założenia każdy je posiada, więc jeśli uda nam się po nie sięgnąć stworzymy cudną Harmonię. Towarzyszyć nam będą doświadczeni muzycy i wokaliści, którzy swoimi zdolnościami wprowadzą nas w świat dźwięku, w którym możemy pozostać przez cały czas trwania festiwalu African Beats. Serdecznie zapraszamy do naszej Strefy Ognia by odnajdywać w niej własny spokój i równowagę. Jeśli posiadacie w domu własne instrumenty - przywieźcie je ze sobą. To jest to miejsce, gdzie możecie praktykować grę, śpiew, taniec albo dobrą medytację bycia "tu i teraz", w samym oddechu.
🔥 FIRE SHOW 🔥
Pokazy tańca z ogniem wykonywane będą w sobotę podczas koncertów headlinerów. Pokazy wykona grupa WIR - Artist Collective. Ogień połączony z piękną muzyką wyniesie doznania koncertowe na jeszcze wyższy poziom!
⛺ POLE NAMIOTOWE ⛺
Specjalna strefa przeznaczona na rozbicie namiotów. Zapewniamy piękną, malowniczą okolicę, dostęp do strefy gastronomicznej oraz wszystkich festiwalowych atrakcji, w pełni wyposażoną strefą sanitarną z ciepłymi prysznicami, umywalkami i czystymi toaletami. Na pole namiotowe można wjeżdżać kamperami oraz samochodami i rozbijać namiot tuż obok samochodu. Miejsca starczy dla wszystkich! Zobacz widok pola namiotowego z lotu ptaka 👉 https://www.facebook.com/photo/?fbid=745371987378855&set=a.480313580551365
BILETY
Interticket 👉https://africanbeats.interticket.pl
Bieltomat 👉 www.biletomat.pl/african-beats-festival
KARNET 2-DNIOWY
To bilet umożliwiający wejście na teren Festivalu w piątek od godziny 15:00. Umożliwia wzięcie udziału we wszystkich aktywnościach zaplanowanych na całe 2 dni Festivalu oraz pozostanie na nim do niedzieli, do godziny 15:00. Daje też pierwszeństwo w zajęciu i wyboru miejsca na polu namiotowym.
Cena:
Early Birds do 07.03.2023 - 290 PLN
1 pula do 01.04.2023 r. - 320 PLN
2 pula do 15.05.2023 r. - 350 PLN
3 pula do 02.07.2023 r. - 380 PLN
4 pula do 09.08.2023 r. - 400 PLN
5 pula od 10.08.2023 r. - 430 PLN
Pole Namiotowe 2-dniowe - 35 PLN / namiot
Dzieci do 6 roku życia - FREE
Dzieci do 14 roku życia - 220 PLN / ulgowy
Osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie - 220 PLN / ulgowy
Parking w cenie biletu
🟡 BILET "JEDNODNIOWY" 🟡
To bilet umożliwiający wejście na teren Festivalu na jeden dzień o dowolnej godzinie ( w piątek od 16:00). Posiadacze takich karnetów będą mogli wziąć udział we wszelkich aktywnościach przewidzianych na dany dzień, a także skorzystać z pola namiotowego.
Cena:
Early Birds do 07.03.2023 - 170 PLN
1 pula do 01.04.2023 r. - 190 PLN
2 pula do 15.05.2023 r. - 210 PLN
3 pula do 02.07.2023 r. - 230 PLN
4 pula do 09.08.2023 r. - 245 PLN
5 pula od 10.08.2023 r. - 270 PLN
Pole Namiotowe 1-dniowe - 35 PLN / namiot
Dzieci do 6 roku życia - FREE
Dzieci do 14 roku życia - 150 PLN / ulgowy
Osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie - 150 PLN / ulgowy
Parking w cenie biletu
MORE INFO https://www.africanbeats.pl
Organiatorem wydarzenia jest Agencja Perspektywy.
Regulamin wydarzenia dostępny na stronie: https://agencjaperspektywy.pl/regulamin https://www.africanbeats.pl
WOLONTARIAT
Jeśli chcesz współtworzyć z nami to wydarzenie, przeżyć piękną przygodę, zebrać doświadczenie i zobaczyć organizację tego wydarzenia od środka, nie ponosząc kosztów - zgłoś się na wolontariat! Zapisy i więcej informacji na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
ARTYŚCI
ORCHESTRA BAOBAB (Senegal)
W tym roku przypada 50. rocznica powstania jednego z największych afrykańskich zespołów, senegalskiej Orchestry Baobab. Uwielbiana zarówno w Senegalu, jak i na całym świecie, Orchestra Baobab zajmuje szczególne miejsce w historii muzyki afrykańskiej. Ich epicka historia rozpoczyna się w sercu dakarskiej medyny w latach 60. i rozciąga się na cały świat, aż do XXI wieku, obejmując genialne połączenie różnorodnych osobowości muzycznych i obejmując unikalną mieszankę stylów afro-latynoskich, międzynarodowego popu, zachodnioafrykańskiej muzyki griotów i atmosfery nocnych klubów po zmroku z melodyjnymi rytmami poruszającymi do tańca.
SEUN KUTI & EGYPT80 (Nigeria)
Seun Kuti jest najmłodszym synem pioniera afrobeatu Feli Kuti. Większość swojego życia spędził na zachowaniu i rozszerzaniu politycznej i muzycznej spuścizny ojca jako lider byłego zespołu ojca Egypt 80. Kuti urodził się na początku 1983 roku. Zainteresowanie muzyką ojca wykazywał już od piątego roku życia, a w wieku dziewięciu lat zaczął otwierać koncerty Feli, śpiewając wybraną grupę piosenek z Egypt 80, zanim jego tata wyszedł na scenę. Jako rozwijający się saksofonista i perkusista, wszedł w formalne szeregi zespołu przed ukończeniem 12 lat. Fela zmarł w 1997 roku, a Seun, spełniając życzenia ojca, przejął płaszcz jako szef Egypt 80; od tamtej pory prowadzi go do dziś.
NEWEN AFROBEAT (Chile)
Newen Afrobeat to 13-osobowa chilijska orkiestra, która tworzy muzykę inspirowaną spuścizną nigeryjskiego muzyka Feli Kuti. Ze szczególnym latynoskim piętnem, Neweni jednoczą afrykańskie rytmy z kolorową i energetyczną inscenizacją, osadzoną w głębokim przesłaniu społecznym, które mówi o ich korzeniach i ruchach społecznych w ich kraju.
TARWA N-TINIRI (Maroko)
Tarwa N-Tiniri, co oznacza “synowie pustyni” w języku Amazigh, pochodzą z południowego miasta Ouarzazate w Maroku. Inspirują ich takie zespoły jak Tinariwen, Tamikrest i Bombino, a celem tych młodych muzyków jest stanie się rozpoznawlanym zespołem grajacym pustynnego bluesa na całym śweicie. Słowa ich utworów pisane są w języku Amazigh, a łączą je dźwięki handclapu, gitary akustycznej i elektrycznej, perkusji, instrumentem gourd i basem. Ich muzyka to przekaz społeczny koczowników ich ojczystej ziemi. Muzyka Tarwa N-Tiniri ma swoje korzenie w tradycyjnych dźwiękach Amazigh, a także łączy i splata ze sobą jazz, reggae, a zwłaszcza niepowtarzalne brzmienie pustynnego bluesa.
TIKOUBAOUINE (Algeria)
Tikoubaouine pochodzą pierwotnie z miejscowości "Tamanrasset" i należą do grupy etnicznej zwaną "Touaregami", znanej także jako "niebiescy ludzie", potomkowie rdzennych Berberów z północnej Afryki. Ich muzyka to tzw. "Desert Blues" - styl muzyczny pochodzący z regionu Sahary w północnej i zachodniej Afryce, który łączy w sobie elementy bluesa elektrycznego, muzyki ludowej i afrykańskich rytmów. Niektórzy twierdzą, że ich korzenie stanowią fundamenty amerykańskiego bluesa.
ABLAYE BADJI BAND (Senegal / Polska)
Ablaye Badji to multiinstrumentalista, członek sławnej rodziny griotów – Cissoko. W społeczeństwach Afryki Zachodniej grioci pełnią rolę kulturowych ambasadorów, którzy niosą wiedzę kulturową i tożsamość ludzi.
CITY BUM BUM ENSEMBLE (Polska)
CBB Ensemble to międzynarodowy kolektyw jest najdłużej działającym w Polsce zespołem specjalizującym się w szeroko pojętej muzyce afrykańskiej, którą artyści wzbogacają elementami world-music, etno i jazzu. Tradycyjne transowe rytmy z wiosek Gwinei grane na bębnach djembe i dundun do widowiskowych choreografii tanecznych przeplatają się ze starożytnymi lirycznymi kompozycjami z Mali i z Senegalu, które muzycy aranżują w nowoczesny sposób włączając do instrumentarium korę, hang, perkusję, trąbkę i gitary elektryczne. Każdy koncert to prawdziwy wulkan energii i feeria barw, które zacierają granicę pomiędzy muzykami a widownią.
THE OVERVIEW EFFECT (Polska)
The Overview Effect (OvE) to zespół, który tworzą muzycy z Ostrzeszowa i okolic. Zaserwują nam dynamiczną i nastrojową mieszankę afrobeatu, jazzu oraz funku. Wiosną 2021 nakładem Fonoradar Records ukazała się pierwsza płyta grupy „Without Territory”. 2022 upłynął zespołowi na trasie koncertowej i nagraniach drugiej płyty. Nowy singiel „Astana”, zapowiada kolejny krążek – „Geography and Geometry”.
THE AFRONAUTS (Polska/Maroko/RPA)
The Afronauts to jeden z najlepszych afrobeatowych zespołów w Polsce! Grupę tworzy siedmiu muzyków pochodzących z różnych zakątków świata, którzy zdobywają serca słuchaczy od pierwszego brzmienia. Zespół łączy to, co najlepsze w funku, jazzie i muzyce afrykańskiej. Ich aranżacje rozgrzewają scenę do czerwoności. The Afronauts wylądowali w Krakowie w styczniu 2019 wprawiając w osłupienie publiczność, która nie była przygotowana na tak potężną dawkę energii. Misją zespołu jest szerzenie dobrych wibracji zacierając granice między sceną, a publicznością. Aktualnie w repertuarze zespołu są rdzenne hity afro beatowe twórców z Nigerii, Mali i Ghany oraz autorskie kompozycje.
PS CULTURAL CONCEPT feat KANDARA DIEBATE (Polska/Senegal)
Muzyka formacji to przede wszystkim kompozycje lidera i gitarzysty Przemysława Strączka, który prowadzi międzykulturowe projekty w myśl idei, że twórcze i kreatywne działania muzyczne zbliżają ludzi nawet z odległych zakątków świata, tworząc nową jakość w kulturze muzycznej. Cultural Concept to właśnie koncepcja łącząca elementy etniczne różnych krajów w sferze muzyki opartej na improwizacji, elementach jazzu i muzyki etno, w której każdy muzyk ma własną przestrzeń do swobodnej ekspresji. Gościem specjalnym tego wyjątkowego zespołu jest senegalski muzyk i wokalista Kandara Diebate. Muzyk grający na tradycyjnym afrykańskim instrumencie pojawia się w towarzystwie polskich instrumentalistów jazzowych.
Facebook event -> https://www.facebook.com/events/2828442233957538