niedziela, 28 listopad 2021
Ku czci Wojska Polskiego (ZDJĘCIA)

Niedziela, 8 sierpnia stała się rajem dla miłośników broni i wojska. Na terenie strzelnicy Klubu Strzeleckiego „CEL” w Ogrodzienicach, odbył się piknik militarny połączony z zawodami strzeleckimi. Przedsięwzięcie zorganizowane we współpracy Klubu Strzeleckiego Cel,1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego oraz 61. Batalionu lekkiej piechoty 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej celebrowało nadchodzące, przypadające na 15 sierpnia, Święto Wojska Polskiego.


Kilka minut po godzinie 10 nastąpiło oficjalne przywitanie przybyłych gości oraz mieszkańców Grójca i okolic. W pierwszej kolejności odśpiewany został hymn państwowy, a następnie głos zabrali: Andrzej Kozera, dowódca Garnizonu Grójec oraz Damian Gaik, prezes klubu strzeleckiego „CEL”, którzy powitali gości honorowych oraz wszystkich przybyłych na przedsięwzięcie. Podczas wydarzenia, do dyspozycji przybyłych dostępne były eksponaty militarne i policyjne, przygotowane nie tylko przez członków klubu „CEL” oraz żołnierzy należących do grójeckiego garnizonu, ale również m.in. przez Zamojski Batalion Zmechanizowany, Towarzystwo Strzelectwa Sportowego „VIS” z Radomia oraz przedstawicieli Fabryki Broni „Łucznik” Radom.
Goście podziwiać mogli m.in. bojowy wóz piechoty, armatohaubicę „Krab”, wyrzutnię rakiet „Langustę”, różne typy broni, a także wóz strażacki czy samochód milicyjny.

Od godziny 9 trwały także zapisy uczestników do zawodów strzeleckich. Wyodrębnione zostały dwie kategorie wiekowe: dzieci od 7 do 15 lat, oraz dorośli- w wieku od 16 lat wzwyż. Finalnie, w zawodach wzięło udział blisko 200 osób. Stawką, o jaką toczyły się konkurencje dorosłych była nagroda specjalna- pistolet VIS100 M1. Najlepszym strzelcem, a tym samym nabywcą broni, z wynikiem 207 punktów okazał się być Paweł Skruczaj. Nagroda została wręczona przez Seweryna Figurskiego, wiceprezesa Fabryki Broni Radom.

Podczas trwania pikniku, były również okazje do wygrania nagród w losowaniach. Na najmłodszych czekały pamiątkowe gadżety w tematyce militarnej: smycze, notesy, długopisy i kubki. Dla pełnoletnich uczestników imprezy zorganizowane zostało losowanie, w którym do wygrania był identyczny model pistoletu, co w przypadku laureata zawodów strzeleckich. Oprócz odpowiedniego wieku warunkiem do dostania nagrody było posiadanie uprawnień na broń lub przyszłe ich wyrobienie. Szczęściarzem okazała się być Magdalena Mikuszewska.
Całość imprezy uświetniał dodatkowo występ Zespołu Elektronicznego. Dla najmłodszych dostępne były również stoiska i dmuchańce.

Wkrótce opublikujemy klasyfikację końcową z zawodów strzeleckich. 

Artykuł oraz zdjęcia, Aleskadra Szymczak