wtorek, 02 marzec 2021
Konkurs Plastyczny dla dzieci

Zapraszamy dzieci do udziału w XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi mamy : od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje XI edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci, który w 2021 roku przebiega pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy: od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” skierowany do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich. Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Celem Konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.

Zadaniem konkursowym dziecka jest wykonanie dwuwymiarowej pracy plastycznej, zwanej dalej pracą konkursową lub pracą plastyczną, w formacie A-3 w dowolnej technice, obrazującym sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie rolnym oraz rolniczym chorobom zawodowym, od 30 lat upowszechnione przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Liczy się pomysł i wykonanie pracy plastycznej oddającej hasło konkursowe „Bezpiecznie na wsi mamy : od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”. Praca powinna być wykonana indywidualnie przez uczestnika konkursu z materiałów trwałych, gwarantujących odporność na zniszczenie w czasie transportu i przechowywania. Uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę plastyczną.

W tegorocznej edycji konkurs przebiega w trzech etapach: powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Prace plastyczne laureatów pierwszych miejsc etapu powiatowego wezmą udział na etapie wojewódzkim. Na laureatów czekają nagrody rzeczowe.


Na każdym etapie konkursu zgłoszone prace oceniane będą w podziale na dwie kategorie wiekowe (kl. 0-III i IV-VIII), według kryteriów: zgodność z tematyką konkursu i jej trafne przedstawienie, oryginalność, pomysłowość w zobrazowaniu przesłania konkursu oraz walory estetyczne pracy.


Z uwagi na szczególną sytuację epidemiczną i wynikającymi z tego ograniczeniami możliwości przeprowadzenia osobistych spotkań szkoleniowych pracowników KRUS z dziećmi polecamy źródło wiedzy i materiały o bezpieczeństwie umieszczone są na stronie internetowej www.krus.gov.pl, a szczególnie w zakładkę ,, Bezpieczne dziecko w gospodarstwie rolnym”, gdzie znajdują się materiały szkoleniowe dla dzieci, min. kurs e- learningowy ,, Bezpiecznie na wsi mamy- upadkom zapobiegamy” oraz film pt. Gra o zdrowie i bezpieczeństwo.
Szkoły, których uczniowie chcą wziąć udział w konkursie, powinny skontaktować się z najbliższą jednostką terenową KRUS, gdzie uzyskają niezbędne informacje na temat organizacji eliminacji. Termin nadsyłania prac konkursowych do PT KRUS w Grójcu za pośrednictwem szkół upływa z dniem 31.03.2021 r.

Prosimy o kontakt z przedstawicielem Placówka Terenowa KRUS w Grójcu ul.
Ul. Mszczonowska 33 A (tel.. (48) 6650427, e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).