czwartek, 23 wrzesień 2021
Konsultacje społeczne online

5 maja  o godzinie 14.00 odbyło się drugie spotkanie konsultacyjne, dotyczące Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, realizowanego dla obszaru 18 miejscowości z Gminy Grójec. W związku z obecną sytuacją epidemiczną spotkanie odbyło się w formie online z możliwością czynnego udziału mieszkańców w dyskusji.

Konsultacje społeczne to otwarty proces dialogu władz z mieszkańcami, mający na celu podjęcie przez władze optymalnych decyzji w sprawach publicznych. Celem spotkania było przypomnienie informacji o sposobie prowadzenia konsultacji oraz podsumowanie dotychczasowych działań.

Konsultacje dotyczą obszaru miejscowości: Chudowola, Duży Dół, Głuchów, Gościeńczyce, Janówek, Kobylin, Kośmin, Las Lesznowolski, Lesznowola, Mieczysławówka, Mirowice, Podole, Szczęsna, Wola Worowska, Worów, Wysoczyn, Zakrzewska Wola i Żyrówek.

Koordynatorem projektu z ramienia Urzędu Gminy i Miasta Grójec jest Daria Bobrowska-Wachniewska. W skład zespołu wchodzą: Dariusz Iwańczyk – Naczelnik Wydziału Gospodarki Przestrzennej oraz Magdalena Śmietańska – Naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami.

Podstawowe założenia programowe:

-rozwój Gminy Grójec oraz poprawa jakości życia mieszkańców

-długoterminowe strategie i plany działania

-wpływ Mieszkańców na decyzje władz samorządowych - dialog z Mieszkańcami
i konsultacje społeczne jako podstawowe narzędzie angażowania mieszkańców w sprawy Gminy.

W związku z obecną sytuacją epidemiczną spotkanie odbyło się w formie online z możliwością czynnego udziału mieszkańców w dyskusji. Na zmianę metody konsultacji Gmina Grójec otrzymała zgodę Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

Ze względu na zmianę metody konsultacji z otwartych na online, istnieje możliwość zgłaszania uwag w wydłużonym terminie t do 5 dni roboczych po zakończeniu spotkania za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub kontaktu telefonicznego pod nr 48 6643091 wew. 68,56,55.

Wkrótce więcej na ten temat.