czwartek, 26 maj 2022
775 tysięcy złotych dla gminy Grójec z rządowego programu Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Wszystkie szkoły z gminy Grójec uzyskały dofinansowania z programu Ministerstwa Edukacji. Dzięki dotacji placówki zakupią wyposażenie techniczne, niezbędne do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Powstaną także pracownie robotyki, druku 3D oraz wirtualnej rzeczywistości.

Pozyskane środki to efekty dobrej współpracy Urzędu Gminy i Miasta Grójec z dyrekcją i nauczycielami szkół podstawowych. Wsparcie jest finansowane bez konieczności wnoszenia wkładu własnego.

Przyznane dotacje:

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Grójcu - 310 800,00 zł

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefa Wybickiego w Grójcu - 244 200,00 zł

Publiczna Szkoła Podstawowa im. „Bajkopisarzy Świata” w Lesznowoli – 70 000,00 zł

Publiczna Szkoła Podstawowa im. gen. bryg Jana Kowalewskiego w Bikówku – 60 000,00 zł

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Ks. Piotra Skargi w Grójcu - 60 000,00 zł

Publiczna Szkoła Podstawowa w Częstoniewie – 30 000,00 zł