środa, 21 luty 2024
Inwestycja za kilkanaście milionów wystartowała

Rozpoczęła się budowa łącznika od ulicy Zbyszewskiej do ulic Sienkiewicza, Konopnickiej i Słowackiego. 

Na to zadanie gmina Grójec otrzymała wsparcie w kwocie 2 865 480,34 zł w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. 

Dynamiczny rozwój
Zarówno miasto jak i cała gmina rozwijają się bardzo dynamicznie, o czym świadczyć może ilość powstających osiedli i domów jednorodzinnych. W latach 2004-2020 o 12,63 procent wzrosła liczba mieszkańców Grójca, co plasuje gminę na siódmym miejscu w Polsce pod względem korzystnych zmian demograficznych według najnowszego rankingu Magazynu „Wspólnota”.

Miejsce na ziemi
Ulica Wiatraczna jest kolejną inwestycją w infrastrukturę drogową w tamtej części miasta. To właśnie w tej okolicy coraz więcej mieszkańców decyduje się na zakup mieszkania czy też działki pod budowę domu. W poprzednich latach grójecki urząd zmodernizował całą ulicę Sienkiewicza, a w ubiegłym roku zakończyły się pracę związane z budową ulic Heweliusza i Śniadeckiego. Z początkiem roku odebrano także fragment ulicy 45 KDD od ulicy Słowackiego do Wiatracznej.

Nowa Wiatraczna
Nowe chodniki z oświetleniem i bezpiecznymi przejściami dla pieszych, ścieżki rowerowe, asfaltowa droga, komfortowy dojazd do posesji oraz kanalizacja deszczowa, chroniąca przed zalaniem – na takie właśnie udogodnienia mogą liczyć mieszkańcy ulicy Wiatracznej, drogi obecnie utwardzonej, znajdującej się w sąsiedztwie ulic Sienkiewicza, Konopnickiej i Zbyszewskiej.

Koszt całego przedsięwzięcia (wraz z wykupem gruntów) to blisko 12 000 000 zł.