czwartek, 30 marzec 2023
Koduj z gigantami

Koduj z Gigantami to bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży od 7. do 19. roku życia. Podczas 12. edycji zajęcia odbędą się zarówno w formie stacjonarnej w wybranych miastach w Polsce, jak i online!

Tym razem motywem przewodnim jest Retro programowanie! W trakcie naszych zajęć, oprócz tajników wiedzy z kodowania, przybliżymy 2 światy gier komputerowych i wideo - tych popularnych dziś wśród dzieci i młodzieży oraz tych, w które jako dzieci, grali ich rodzice. 

Dla uczestników warsztatów będzie to zatem okazja, aby postawić pierwsze kroki w programowaniu, ale też poznać gry, którymi zachwycali się ich rodzice oraz dowiedzieć się wiele ciekawostek o technologiach, w jakich były tworzone. Rodzice natomiast będą mogli wybrać się w sentymentalną podróż i przypomnieć sobie tytuły ulubionych rozgrywek. 
W trakcie zajęć uczniowie poznają podstawy programowania w środowiskach i językach, takich jak: Scratch, Minecraft, App Inventor, C#, C++, Python, HTML, JavaScript i CSS

Warsztaty to doskonała okazja, aby rozpocząć przygodę z programowaniem! Celem akcji jest promowanie idei nauki programowania oraz zwiększenie świadomości w zakresie nowych technologii już od najmłodszych lat! 
Zajęcia prowadzone są stacjonarnie oraz online!

Uczniowie w wieku od 7 do 9 lat zapoznają się z językiem Scratch i środowiskiem Minecraft.
Uczniowie w wieku od 10 do 12 lat zapoznają się z językiem Scratch i środowiskiem App Inventor, a także nauczą się tworzyć strony internetowe.
Uczniowie w wieku od 13 do 18 lat zapoznają się z językami: Python i C# oraz C++.
Zajęcia odbywają się w blokach 1,5- godzinnych w grupach do 12 osób.

Przygotowaliśmy również sporo ciekawostek i atrakcji dla Rodziców!
Liczba miejsc w grupach jest ograniczona! Zapisy startują już 9 stycznia! 🕐

Już teraz można się zapisać na listę zainteresowanych!
www.kodujzgigantami.pl

Link do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/41Kkmw6Zr