sobota, 06 czerwiec 2020
Rowerowy przejazd ulicami Grójca (ZDJĘCIA)

Przeszło 190 rowerzystów, 9 pasażerów i jedna osoba na rolkach. Jedna osoba miała defekt (wystrzał) opony, a jeden z pasażerów usnął na trasie.- to bilans przejazdu rowerowego ulicami Grójca, który odbył się 1 czerwca.   Wszystko odbywało się w miłej i wesołej atmosferze.Inicjatywa społeczna została zorganizowana przez radnego Dariusza Prykiela. W akcje zaangażowało się także Stowarzyszenie WGR. 

Impreza wzbudziła spore zainteresowanie wśród lokalnej społeczności o czym może świadczyć frekwencja rowerzystów. 2,5 kilometrowa trasa wiodła z Placu Wolności, ulicami Kościelną, Armii Krajowej, Piłsudskiego, Słoneczną i Laskową, a metą był stadion Mazowsza, gdzie odbywał się piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka, zorganizowany przez Urząd Gminy i Miasta Grójec. Uczestnikiem rajdu mógł być każdy bez względu na wiek ale oczywiście najwięcej w tym dniu było dzieci.  

 

Rowerowy Przejazd Ulicami Grójca – mam nadzieję , że „Pierwszy” miał na celu pokazać, że kochamy środowisko i promujemy turystykę rowerową. Z inicjatywy Stowarzyszenia WGR padł także pomysł wystosowania do władz naszego miasta petycji dotyczącej budowy nowych ścieżek pieszo-rowerowych i rowerowych. Nie sposób się nie zgodzić, że Grójec na tle innych miast wypada blado jeśli chodzi o infrastrukturę ścieżek rowerowych i trzeba coś w tym temacie zmienić. Taka też petycja została napisana i podczas imprezy zostały wśród uczestników zbierane podpisy. - podsumował radny Dariusz Prykiel. 

 

 

Poniżej galeria zdjęć z wydarzenia: 

fot. Facebook/ Dariusz Prykiel- Radny Gminy i Miasta Grójec