niedziela, 07 czerwiec 2020
Reorganizacja grójeckiej "Dwójki"

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Grójcu przygotowuje się do nowego roku szkolnego. Powstają sale dla oddziałów przedszkolnych i "zerówek". Nowe skrzydło szkoły ma zostać dostosowane do przyjęcia klas 1-3. 

Nadchodzący czas przyniesie duże zmiany, starsze klasy 4 -8 wracają do budynku po gimnazjum.  W tym skrzydle będzie uczyć się także 11 oddziałów PSP nr 1 klasy 7 i 8. Należy więc przeorganizować pracownie, bo siatka godzin szkoły podstawowej różni się od gimnazjum.

Realizowane są także dwa projekty współfinansowane z funduszu wojewódzkiego: stołówka oraz pracownia językowo-komputerowa. Myślimy, że dzieci i  rodzice będą mile zaskoczeni.

Dzięki dotacji od Samorządu Mazowsza w Szkole Podstawowej nr 2 w Grójcu powstanie nowoczesna pracownia językowa.  Gmina Grójec pozyskała na ten cel 49 tys. zł ze śródków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Koszt całej inwestycji opiewa na 78 tys. 710 zł. Jak poinformował Grojec24.net burmistrz Dariusz Gwiazda, w ramach projektu zostanie od podstaw wyposażona klasa informatyczno-językowa: meble, sprzęt multimedialny, w tym komputery, słuchawki, rzutnik itp.

Dyrekcja PSP nr 2 Grójec, www.grojec24.net