czwartek, 21 październik 2021
Nowe mieszkania komunalne w Grójcu (ZDJĘCIA)

Nowy budynek z mieszkaniami komunalnymi przy ulicy Kościelnej 10 w Grójcu. W piątek 11 października miał miejsce odbiór końcowy od wykonawcy budynku z 20 mieszkaniami komunalnymi. Wybudowany przez gminę obiekt ma trzy kondygnacje, z czego trzecia, czyli ostatnia, jest w poddaszu użytkowym.

Powierzchnia użytkowa całego budynku to 932,14 m 2, w tym powierzchnia użytkowa mieszkań 750,58 m2. Ściany są murowane z cegły silikatowej, a stropy żelbetowe wylewane.

Do obiektu mieszkalnego doprowadzono instalacje: wodno-kanalizacyjną, centralne ogrzewanie, elektryczną i teletechniczną. Zasilanie ciepłem na potrzeby ciepłej wody i ogrzewania poprowadzone jest z miejskiej sieci cieplnej. Mieszkania zostaną oddane jako wykończone: z tynkami pokrytymi powłoką malarską lub glazurą, z podłogami i posadzkami wykończonymi panelami i gresem oraz wyposażone w wanny, umywalki zlewozmywaki, dostosowane są do podłączenia kuchni elektrycznych. Firmą, która zaprojektowała budynek jest Inwest Projekt Świętokrzyski, a wykonawcą – firma Eko-Invest z Kielc.

Prace rozpoczęto 1 października 2018 roku, a zakończono 30 września 2019 roku. Umowny koszt wykonania robót wyniósł: 3 466 270,45 zł.

Mieszkania zostaną rozdysponowane w dużej części osobom z rozbiórki budynku przy ul. Mogielnickiej 6 z eksmisji oraz z zamian lokali dla osób potrzebujących wyższego standardu ze względu na stan zdrowia. Osoby te muszą charakteryzować się dbałością o dotychczasowe lokale, a także terminowym opłacaniu czynszu.

zdjęcia Agata Matulka UGiM