poniedziałek, 03 sierpień 2020
Faurecia Automotive Polska uznana za Top Employer Polska 2020

Faurecia Automotive Polska została oficjalnie uznana przez Top Employers Institute za pracodawcę wyróżniającego się wysokimi standardami zarządzania pracownikami. Firma otrzymała certyfikat Top Employer Polska 2020.Top Employers Institute jest globalnym autorytetem w zakresie badania warunków pracy. W ciągu swojej niemal 30-letniej działalności certyfikowanych zostało ponad 1500 organizacji z całego świata. Ocenie podlegało ponad 600 praktyk z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi w obszarach takich jak: strategia talentów, planowanie zasobów ludzkich, pozyskiwanie talentów, on-boarding, szkolenia i rozwój, zarządzanie wynikami, rozwój umiejętności przywódczych, kariera i planowanie sukcesji, wynagrodzenia i świadczenia oraz kultura.

Otrzymanie certyfikatu Top Employers Polska 2020 przez Faurecia Automotive Polska jest oficjalnym potwierdzeniem uznania firmy za organizację, która zapewnia swoim pracownikom doskonałe warunki pracy dzięki wdrażaniu wysokich standardów HR i tworzeniu najlepszego środowiska pracy zgodnie z ideą „people-first”.


– Faurecia to ludzie, dlatego naszym priorytetem jest nie tylko rekrutacja talentów oraz bycie pracodawcą pierwszego wyboru w branży automotive, ale także zapewnienie jak najlepszych warunków pracy oraz dalszego rozwoju pracownikom wewnątrz firmy. Staramy się odpowiadać na wyzwania i zmiany zachodzące na rynku motoryzacji, czego wynikiem jest m.in. zainicjonowany pod koniec roku 2019 pierwszy etap międzynarodowego programu rozwoju dla kobiet, obejmujący kobiety na stanowiskach managerskich i specjalistycznych.

Otrzymanie certyfikatu Top Employer to dla nas duże wyróżnienie i zarazem olbrzymia motywacja. Jesteśmy dumni, że nasza praca oraz zaangażowanie spotkały się z uznaniem ekspertów – komentuje Ewa Kwiecińska, Country Communication Manager.

Spółki Faurecii w Polsce są częścią francuskiej grupy FAURECIA obecnej w 35 krajach, z ponad 300 zakładami produkcyjnymi oraz 35 ośrodkami badawczo-rozwojowymi  na całym świecie. W Polsce firma zatrudnia w 10 zakładach oraz Centrum Badawczo-Rozwojowym ponad 9200 pracowników. To lider największych na świecie dostawców części samochodowych specjalizujący się w produkcji foteli samochodowych, systemach wyposażeń samochodów oraz technologiach kontroli emisji spalin. Faurecia jest najczęściej wybieranym partnerem największych, światowych producentów samochodów.