piątek, 29 marzec 2024
Zostań żołnierzem jeszcze w tym roku

Chcesz wstąpić w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej, ale jeszcze się wahasz? Potrzebujesz uzyskać odpowiedzi na nurtujące Cię pytania? Skontaktuj się z żołnierzami.

Złożenie przysięgi wojskowej to nie tylko wielki honor, to przede wszystkim odpowiedzialność. Wypowiadając słowa roty przysięgi „w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić” żołnierz na swoje barki bierze odpowiedzialność za kraj i społeczność. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej postępują nie tylko zgodnie z przysięgą wojskową, ale dodatkowo służą zgodnie z Credo Terytorialsa. Credo to zbiór zasad, które towarzyszą żołnierzom w ich służbie, kierują ich działaniami i pokazują jakimi priorytetami kierują się żołnierze Obrony Terytorialnej.

Nie zastanawiaj się, zapytaj!

Jeżeli chciałbyś uzyskać więcej odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, zadzwoń lub napisz do żołnierzy odpowiedzialnych za kontakt z kandydatami do służby w 6 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Mobilne Zespoły Rekrutacyjne – to nowy projekt WOT, który ma za zadanie wsparcie rekrutacji do najmłodszego rodzaju Sił Zbrojnych.

MZR tworzą żołnierze OT, którzy od kilkunastu miesięcy pełnią Terytorialną Służbę Wojskową w 61 blp
w Grójcu, 62 blp w Radomiu oraz 64 blp w Płocku. Są w stanie odpowiedzieć na każde pytanie kandydata wykorzystując własne doświadczenie oraz szkolenia, które przeszli.

Headhunterzy pomogą wypełnić wniosek o powołanie do służby, a następnie w imieniu rekruta złożą dokumenty do Wojskowych Komend Uzupełnień.

Od momentu złożenia wniosku do czasu odebrania karty powołania, czekają na kandydata do służby w WOT badania lekarskie i psychologiczne, zapoznanie z jedną z jednostek wojskowych w zależności od miejsca zamieszkania oraz komisja kwalifikacyjna.

Skontaktuj się już dziś:

Brzostowska Małgorzata
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Telefon: 509352273
Powiaty/dzielnice: radomski, białobrzeski, kozienicki, zwoleński, lipski, szydłowiecki, przysuski

Nowicka Małgorzata
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Telefon: 530103089
Powiaty/dzielnice: radomski, białobrzeski, kozienicki, zwoleński, lipski, szydłowiecki, przysuski

Przepiórka Diana
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Telefon: 570778004
Jeszcze w tym roku

Dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją wojskową drogę w trybie 16-dniowym, najbliższe szkolenie podstawowe rozpoczyna się 3 października w Grójcu, natomiast zajęcia programowe odbywać się będą ponad 400 kilometrów od miejsca wcielenia na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie.

Ostatnie szkolenie podstawowe, jakie przeprowadzi w roku 2020 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej, rozpocznie się 28 listopada w Radomiu.

Oba szkolenia zakończą się przysięgą wojskową.

Dla kogo WOT?

O przyjęcie w szeregi WOT mogą ubiegać się rezerwiści oraz osoby, które do tej pory nie pełniły w żadnej formie służby wojskowej. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety, w wieku 18-63 lat
(w przypadku oficerów i podoficerów) oraz od 18-55 lat (w przypadku szeregowych), mogą zostać Terytorialsami. Podstawowe wymagania to, m.in.: obywatelstwo polskie, zdolność fizyczna i psychiczna do pełnienia czynnej służby wojskowej, a także niekaralność. Ponadto kandydaci na żołnierzy WOT nie mogą pełnić czynnej służby w innych formacjach mundurowych oraz nie posiadać przydziału kryzysowego.

System szkolenia

Proces szkolenia Terytorialsa rozpoczyna się od 16 – dniowego szkolenia podstawowego, które jest przeznaczone dla osób, które nie pełniły wcześniej służby wojskowej w żadnej formie. Dla żołnierzy rezerwy przeznaczone jest szkolenie wyrównawcze, trwające 8 dni. Oba szkolenia otwierają 3-letni cykl szkoleniowy przeznaczony dla żołnierzy terytorialnej służby wojskowej.
W pierwszym roku służby tzw. okresie szkolenia indywidualnego odbywa się szkolenie ogólnowojskowe, w drugim roku szkolenie specjalistyczne w zakresie konkretnej funkcji, natomiast trzeci rok to szkolenie zgrywające pododdziały.

Nie wahaj się! Czekamy na Ciebie!

Info. Marlena Rosłaniec, Rzecznik Prasowy 6 MAZOWIECKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ