wtorek, 26 styczeń 2021
Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek w PSP nr 1 w Grójcu

Święta Bożego Narodzenia to czas refleksji, serdecznych życzeń i radości ze wspólnego kolędowania. Niestety pandemia zmieniła funkcjonowanie nas wszystkich. Zostaliśmy poddani licznym ograniczeniom i z wielu form aktywności musieliśmy zrezygnować lub przeprowadzić je w zupełnie inny niż dotychczas sposób.

Jednak, mimo tego, wielu uczniów nadal pragnie rozwijać swoje pasje i talenty, prezentować umiejętności na forum dla szkolnego audytorium. Mając na uwadze te potrzeby, w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Grójcu, postanowiono wyjść im naprzeciw. Zorganizowano Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek 2020 online.

 

Realizacją pomysłu zajęli się Katarzyna Czapla, Emilia Krajewska, Janusz Szarlip i Dorota Woźniak. Formuła online mogła budzić obawy i wiązała się ze wzmożonym zaangażowaniem zarówno po stronie organizatorów jak i uczestników. Okazało się, że wydarzenie wzbudziło ogromne zainteresowanie. Wśród licznie nadesłanych nagrań znalazły się występy solistów, instrumentalistów oraz zespołów, w tym także rodzinnych.

Nadesłany materiał tworzy piękną całość, która budzi wiele pozytywnych emocji. Przed Komisją Konkursową stanęło arcytrudne zadanie. Nie sposób było podjąć decyzji innej niż przyznanie pierwszego miejsca ex aequo dla wszystkich uczestników. Niewątpliwie Konkurs Kolęd i Pastorałek stał się okazją do integracji szkolnej społeczności, a uczniowie, rodzice i opiekunowie po raz kolejny spisali się na medal. Zapis wykonań w formie koncertu online zaprezentowano na stronie szkoły oraz jej profilu fejsbukowym.

Emilia Krajewska