wtorek, 26 styczeń 2021
Remont strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kośminie

Z końcem roku 2020 prace związane z budową garażu oraz pomieszczenia gospodarczego  siedziby strażaków z Kośmina dobiegły końca.

Prace rozpoczęto jeszcze w roku 2018. Wówczas  przygotowano projekt garażu, który ufundowało sołectwo wsi Kośmin oraz Mirosław Banach. Następnie ówczesny Burmistrz Jacek Stolarski oraz radni przeznaczyli środki na budowę z budżetu gminy Grójec.

W 2019 roku zostały  zabezpieczone dodatkowe środki w budżecie przez Burmistrza Gminy i Miasta Grójec Dariusz Gwiazdę oraz radnych Rady Miejskiej w Grójcu. Był to przełomowy rok, ponieważ w grudniu wystartował przetarg, a zebrane środki  według kosztorysu miały wystarczyć jedynie na ukończenie prac w tzw. stanie surowym zamkniętym.

fot. Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna w Kośminie

Zwycięzca przetargu, firma Tanga Budownictwo postanowiła wesprzeć dodatkowo Ochotniczą Straż Pożarną w Kośminie. Dzięki wykonawcy Tanga oraz druhom z OSP Kośmin udało się wykonać znaczniej więcej prac niż zakładał to kosztorys. Urząd Gminy i Miasta Grójec znalazł kolejne środki oraz pozyskał od Samorządu Województwa Mazowieckiego środki w wysokości 20 000,00 zł na remont pomieszczeń sanitarnych, co pozwoliło na dokończenie inwestycji.