piątek, 02 grudzień 2022
11,5 mln zł dotacji dla powiatu grójeckiego

Na tak dużą dotację składają się środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD) oraz dotacje od Marszałka Województwa Mazowieckiego, Adam Struzika.


21 kwietnia Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań do dofinansowania. Fundusz Rozwoju Dróg to kontynuacja programu Funduszu Dróg Samorządowych. W ramach naboru wniosków powiat grójecki otrzymał 7 553 241,61 zł.


- W naszym okręgu to największe dofinansowanie dla powiatów i gmin. Oczywiście wsparcie otrzymały nie wszystkie gminy i powiaty, ponieważ wniosków było dziesięciokrotnie więcej niż samych środków, ale udało się. Powinniśmy się cieszyć. Potrzeby są rzeczywiście dużo większe niż możliwości, ale rząd wspiera samorządy oraz ich inwestycje. - komentował poseł Marek Suski.
Pozyskane pieniądze przydadzą się do realizacji zaplanowanych inwestycji, w tym przebudowy dróg powiatowych; 1672W Warka - Chynów na odcinku od drogi powiatowej, 1675W Wola Chynowska - Podgórzyce (0+004,35) do przejazdu kolejowego w miejscowości Gośniewice gmina Warka (7+546,63) (5 357 411,09 zł). Przebudowa drogi powiatowej 1672W Warka - Chynów na odcinku od km 8+460,00 w m. Gośniewice do km 11+584,80 w Warce (2 195 830,53 zł) - informuje profil społecznościowy Facebook, Powiat Grójecki.

 


- Jeżdżę tą drogą i momentami jest w fatalnym stanie. Remont przybliży miasta do siebie. Będzie dużo wygodniej. Tym bardziej że niedługo ruszy kolej z Warszawy do Radomia, to już jest na ukończeniu. Jest to inwestycja za blisko miliard złotych. - dodaje poseł Prawa i Sprawiedliwości, Marek Suski.

Na realizację wyżej wymienionych inwestycji przyznana została również dotacja od Marszałka Województwa Mazowieckiego w wysokości 4 000 000 zł. Pozostałe środki na realizację tych zadań inwestycyjnych będą pochodziły z budżetów: Powiatu Grójeckiego oraz Gminy Chynów i Gminy Warka.


- Droga powiatowa Chynów-Warka jest bardzo ważną drogą komunikacyjną łączącą Warkę z drogą wojewódzką nr 50. To droga mocno uczęszczana i bardzo zaniedbana. Dlatego podjęliśmy inicjatywę, żeby przekonać członków zarządu Powiatu oraz pozostałych radnych i spróbować w tej kadencji ją wybudować. - mówił na nagraniu Powiatu Grójeckiego, członek Zarządu Powiatu Grójeckiego, Andrzej Zaręba.

 

Olek
Droga nr 50 to droga krajowa, nie wojewódzka. Widzę, że radny nie do końca wie co mówi.