środa, 28 lipiec 2021
Wesprzyj grójeckich rowerzystów! Zbierają na wiaty rowerowe dla grójeckich szkół

Stowarzyszenie WGR Rowerowy Grójec walczy o grant w wysokości 25 000 zł Fundacji Lotto. Ewentualna wygrana zostanie przeznaczona na zakup wiat rowerowych dla grójeckich szkół podstawowych. Bez pomocy miłośników jazdy rowerem, nie uda się stowarzyszeniu zwyciężyć w konkursie.

Projekt zwany "OdLOTTOwa jazda" polega na kręceniu na rowerze kilometrów, które są zliczane za pomocą aplikacji Activy. Każdy, kto chciałby wesprzeć grójeckich rowerzystów, może to zrobić, instalując wspomnianą aplikację, a następnie wybierając konkurs OdLOTTOwa Jazda i Stowarzyszenie WGR Rowerowy Grójec.

Wszelkie informacje dostępne są pod linkiem: 

 


Można również kontaktować się za pomocą Messengera bezpośrednio z członkami stowarzyszenia, którzy służą wszelką pomocą w instalowaniu aplikacji.
- Cel jest niezwykle szczytny - mówi Monika Kozłowska, która jako Naczelnik Edukacji wspiera od początku rowerzystów - wiaty rowerowe są potrzebne w naszym mieście, a szkołom tym bardziej będą przydatne. Ponadto nie ma nic lepszego dla naszego zdrowia jak aktywność na świeżym powietrzu. A taki jest najważniejszy zamysł konkursu - rozbudzić ducha rywalizacji wśród mieszkańców naszej gminy i zachęcić do jazdy rowerem.
Stowarzyszenie realizuje szereg pomysłów, aby zdobywać punkty. Każdego wieczoru odbywają się nocne jazdy. Start z grójeckiego rynku o 21 i przejazd ok 20 km. W niedziele organizowane są rajdy do sąsiednich miejscowości, często połączone z piknikiem.
- Robimy właściwie wszystko, żeby wciągać jak największą liczbę jeżdżących w rywalizację w konkursie. Jeździ już z nami 493 osób i przejechaliśmy łącznie ponad 67000 km (dane z dnia 8 lipca). Niestety jesteśmy na drugim miejscu i wyprzedza nas stowarzyszenie z Góry Kalwarii. Tym bardziej nie poddajemy się i walczymy o złoto - komentuje projekt Dariusz Prykiel - jeden z założycieli Stowarzyszenia Wgr Rowerowy Grójec.
Projekt kończy się 31 sierpnia, a więc zostało ponad półtora miesiąca, aby zdobywać punkty.
Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze, nawet po kilka km i właściwie w każdej części kraju, mogą dołączyć do konkurencji. Wystarczą dobre chęci i trochę ruchu. Trzymamy kciuki za grójeckich rowerzystów i zachęcamy wszystkich czytelników do pedałowania.

WGR Rowerowy Grójec