wtorek, 04 październik 2022
Rozmawiali nie tylko o polityce

W czwartek, 30 czerwca w Grójeckim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie z politykami Koalicji Obywatelskiej. W głównej mierze dotyczyło ono sytuacji gospodarczej i ekonomicznej Polski.

Spotkanie zostało zorganizowane przez nowopowstałe koło grójeckiej Platformy Obywatelskiej, które poprowadziła przewodnicząca Monika Kozłowska. Do Grójca przyjechali Dariusz Rosati (minister spraw zagranicznych, członek Rady Polityki Pieniężnej, europarlamentarzysta i poseł), Andrzej Halicki (polityk, przedsiębiorca, minister administracji i cyfryzacji poseł, europarlamentarzysta) oraz Rafal Rajkowski (samorządowiec, wiceprezydent Radomia, członek zarządu województwa mazowieckiego, od 2018 wicemarszałek).


W pierwszej części debaty goście odpowiadali na pytania przygotowane przez działaczy lokalnego koła PO, na temat rosnącej inflacji, kiedy i jak można zatrzymać wzrost rat kredytów oraz czy Polska może liczyć w najbliższym czasie na pomoc Unii Europejskiej ?


W drugiej części politycy odpowiadali na pytania zadawane przez publiczność, na temat samorządności oraz nadchodzących wyborów. Wkrótce więcej na ten temat.