poniedziałek, 30 styczeń 2023
Wymiary mebli do salonu - jak wybrać odpowiednią sofę

Wybór odpowiedniego rozmiaru mebli ma duże znaczenie dla funkcjonalności wnętrza. Złe dopasowanie wymiarów może sprawić, iż pomieszczenie będzie wydawać się nieodpowiednio zaaranżowane. Jeśli chcemy uzyskać efekt jak z magazynu wnętrzarskiego, warto pamiętać o kilku ważnych aspektach. Często spotykamy zbyt duże lub zbyt małe meble w porównaniu do dostępnego metrażu, dzięki czemu cały pokój wydaje się zdecydowanie niepraktyczny. Podpowiadamy więc co zrobić, aby wybrać najlepszy rozmiar sofy do swojego wnętrza!

Wymiary mebli do salonu - na co zwrócić uwagę?


Sofa dwuosobowa charakteryzuje się prostą formą w przeciwieństwie do narożników, dlatego też aranżowanie wnętrza z jej dodatkiem jest zdecydowanie prostsze. Wystarczy wybrać odpowiednią ścianę, do której powierzchni będzie zbliżony wybrany mebel oraz wymierzyć najlepszy wymiar w zależności do tego, czy chcemy, aby mebel znajdował się na długości całej ściany czy tylko do połowy. To odpowiednie rozwiązanie w sytuacji, w której będziemy chcieli umieścić obok sofy także komodę lub szafę.


W przypadku niewielkich wnętrz zdecydowanie lepiej sprawdzi się kompaktowy rozmiar sofy w połączeniu z fotelem uszakiem. Dzięki temu znacznie zaoszczędzimy miejsce bez zabierania dostępnej przestrzeni. Jeśli jednak cenimy sobie komfort i wygodę, a w salonie spędzamy większość swojego czasu, warto wybrać większy rozmiar sofy oraz umieścić go jako jedyny mebel przy wybranej ścianie.

Sofa z funkcją spania - jak wybrać odpowiedni rozmiar sofy?
Wybierając odpowiedni rozmiar sofy, warto również zwrócić uwagę na kwestie związane z dodatkowymi funkcjonalnościami, czyli funkcją spania. Jeśli mebel będzie wyposażony w tę opcję, należy uwzględnić w tym przypadku także dodatkowy wymiar mebla po rozłożeniu. Często na niektórych stronach mamy możliwość zaprojektowania wymiarów wyposażenia do wnętrza z pomocą interaktywnych planerów. Jeśli nie, równie dobrze sprawdzi się wykorzystanie zwykłej taśmy malarskiej, za pomocą której wykleimy cały rozmiar sofy na podłodze. To powszechnie znany sposób na precyzyjne określenie wymiarów, tak aby móc określić ich dopasowanie względem danego położenia.

Wysokość sofy we wnętrzu
Warto podkreślić, iż na ogólne wrażenie wielkości mebla ma również jego wysokość. Im jest on wyższy, tym będzie się wydawał większy wizualnie. Dlatego też zwróćmy uwagę również na te kwestie podczas wyboru najlepszego modelu. W ofertach znajdziemy zarówno sofy na wysokich drewnianych lub metalowych nogach, jak również umiejscowione na niewielkich podwyższeniach. Wszystkie z nich sprawdzą się świetnie w zależności od naszych indywidualnych oczekiwań.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego rozmiaru sofy?


Podczas wyboru odpowiednich mebli każdy aspekt ma duże znaczenie dla uzyskanej funkcjonalności wnętrza. Warto dopasować poszczególne wyposażenie do metrażu oraz ułożenia pomieszczenia względem okien czy drzwi. To pozwoli na uzyskanie odpowiedniej przestronności wnętrza. Kupując nowy zestaw wypoczynkowy, zwracamy uwagę na wiele kwestii związanych między innymi z wyglądem mebla, jego kolorem czy fakturą. Należy jednak pamiętać o tym, iż nie są to jedyne aspekty związane z wyborem odpowiedniej pozycji. Dopasowanie wyposażenia odpowiednio do potrzeb jest kluczem do sukcesu.

*Materiał promocyjny