sobota, 27 maj 2023
Znalazł skradzioną torebkę z oszczędnościami życia

5. stycznia funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Grójcu przyjęli zawiadomienie w sprawie kradzieży torebki damskiej.

Dzień wcześniej sprawca wykorzystując nieuwagę 47-letniej kobiety podczas zakupów w jednym ze sklepów w Grójcu, zabrał torebkę z zawartością dokumentów i kilkunastu tysięcy złotych.

W środę zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Grójec, Jarosław Rupiewicz poinformował Straż Miejską o znalezionej torebce na ulicy. Funkcjonariusze stawili się na miejscu i przekazali znalezisko grójeckim policjantom. - Jeżdżę tędy codziennie rano do pracy. Skradziona torebka leżała w widocznym miejscu, przy chodniku i parkingu. Ta Pani miała naprawdę spore szczęście, że złodziej nie znalazł wszystkich pieniędzy - relacjonuje Życiu Grójca Jarosław Rupiewicz.

Jak się okazało, dzięki jego postawie zguba wraz z dokumentami oraz prawie wszystkimi pieniędzmi wróciła do właścicielki. Złodziej zabrał tysiąc złotych, które znajdowało się w portfelu. Pokrzywdzona pozostałe pieniądze miała ukryte w różnych miejscach w torebce. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia oraz realizują czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy.

Nie dajmy się okraść - apeluje Straż Miejska i Policja

Złodzieje i oszuści działają najczęściej w centrach handlowych, pubach, w autobusach, na przystankach czy sklepach, czyli wszędzie tam, gdzie jest dużo ludzi zajętych zakupami. Przestępcy wykorzystują chwilę nieuwagi, niezabezpieczone kieszenie i nie zamknięte torebki, a następnie w zaledwie kilka sekund kradną najczęściej telefony i portfele.
Policjanci przypominają o zachowaniu zasad bezpieczeństwa i ostrożności, ponieważ zajęci zakupami, często sami pozostawiamy cenne przedmioty bez nadzoru. Przykładem mogą być telefony komórkowe czy portfele pozostawiane na sklepowych ladach czy w przymierzalniach. Zgłoszenia o przestępstwach kradzieży, których wspólną cechą jest niestety często brak rozwagi i nieostrożność pokrzywdzonych, to codzienność.

Nikt nie ma prawa nas okradać, natomiast powinniśmy pamiętać, że lepiej liczyć na swój zdrowy rozsądek niż na uczciwość innych. Pamiętajmy zatem o swoim bezpieczeństwie, ale także sami swoim zachowaniem nie stwarzajmy okazji dla złodzieja.-  info. KPP Grójec