środa, 21 luty 2024
Grójec wkrótce będzie większy? Miasto chce wchłonąć dziesięć wsi

Jeśli mieszkańcy po konsultacjach społecznych wyraziliby zgodę, powierzchnia miasta powiększyłaby się o 10 proc. - podaje "Radio dla Ciebie".

– Interesują nas tereny w kierunku północno-wschodnim, czyli w stronę Warszawy, ale nie tylko – mówi RDC burmistrz Grójca Dariusz Gwiazda. – Bierzemy pod uwagę właśnie takie bliskie odległości, jak Kępina, Krobów, Janówek, Maciejowice, Mieczysławówka, Kobylin. Od tej strony Szczęsna – dodaje.

Sołtys Kępiny Roman Katana jest „za”. Jak twierdzi, proces ekspansji jest już nieunikniony. – Jakby to była wieś taka prawdziwa, jak kiedyś były, to niech będzie wieś. Ale teraz to już nie jest wieś. Deweloperzy wykupują coraz większe tereny. Może działki byłyby droższe, niech się Grójec rozwija – mówi.

Zanim jednak rozpoczną się konsultacje społeczne, radni muszą uchwalić miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla 18 miejscowości. – Po uchwaleniu tego planu miejscowego będziemy chcieli rozpocząć procedurę poszerzenia granic miasta – tłumaczy w rozmowie z "Radiem dla Ciebie" burmistrz Dariusz Gwiazda.

Więcej: https://www.grojec24.net/news-grojec-wkrotce-bedzie-wiekszy-miasto-chce-wchlonac-dziesiec-wsi,8563.html?fbclid=IwAR1jTYCFcmyLqak32ScNpMZxUSzHEupgI7DDJJaw5Lb3jBHs1u9XMwZno4I