czwartek, 25 lipiec 2024
Rusza budowa skweru przy ulicy Sienkiewicza

W Grójcu powstanie nowy skwer, który stanie się miejscem integracji i rekreacji dla mieszkańców. Inwestycja obejmuje budowę nowoczesnego placu zabaw dla dzieci, polany piknikowej ze stałymi leżakami, pergoli zacieniającej z parkingiem dla rowerów oraz terenów zielonych.


Skwer to doskonała wiadomość dla mieszkańców Grójca, którzy zyskają nowe miejsce do wypoczynku i zabawy. Inwestycja przyczyni się również do poprawy estetyki tej części miasta i zwiększy atrakcyjność Grójca jako miejsca do życia.


Będzie pięknie i zielono
Czas na rekreację – tak widzę właśnie podpisaną umowę na wykonanie skweru w Grójcu przy ul. Sienkiewicza. Będzie pięknie i zielono – podkreślił w mediach społecznościowych burmistrz Dariusz Gwiazda - Mam nadzieję, że będzie to sprzyjające integracji miejsce relaksu, w sam raz do spożywania posiłków na świeżym powietrzu, jak również atrakcyjny zakątek zabaw, którego estetyka wpłynie pozytywnie na klimat tej części Grójca.


Aktywnie albo leniwie
Zakres prac obejmie: kompleksowa dokumentacja projektowa; pergola zacieniająca z stołami piknikowymi; pergola zacieniająca z parkingiem dla rowerów; plac zabaw dla dzieci młodszych; plac zabaw dla młodzieży; urządzenia zabawowo-sprawnościowe; polana piknikowa ze stałymi leżakami; zieleń wysoka i niska; instalacje zasilające.

Co na to mieszkańcy?
Informacja, jaką podzielił się za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych burmistrz Dariusz Gwiazda, spotkała się z wieloma reakcjami i komentarzami. Mieszkańcy chcą koniecznie poznać trochę więcej szczegółów. Wiele osób po prostu cieszy ten fakt; „Mieszkamy niedaleko, miło to czytać”, „Super już się cieszę, że powstanie nowe miejsce do wypoczynku i relaxu” - to przykłady wypowiedzi mieszkańców na publikację z 31 stycznia na Facebooku.

 

Całkowity koszt inwestycji to 2 880 660,00 zł brutto. Prace mają zostać ukończone w terminie 20 miesięcy – do 30 września 2025 r. Wykonawcą inwestycji jest Greentica Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.


Dofinansowanie: Inwestycja dofinansowana ze środków Województwa Mazowieckiego w ramach "Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego".
Dodatkowe informacje znajdą Państwo w Urzędzie Gminy i Miasta Grójec oraz na stronie www.grojecmiasto.pl

Zapraszamy do śledzenia postępów prac na bieżąco!