środa, 21 luty 2024
Burzliwa sesja Rady Miejskiej w Grójcu. Nie będzie remontu ulicy Aroniowej -  radni zagłosowali przeciwko.

W poniedziałek 29 stycznia podczas posiedzenia Rady Miejskiej w Grójcu radny Tomasz Justyński zgłosił wniosek jako członek Klubu Radnych Rady Miejskiej w Grójcu o rezygnację z zadania rocznego, jakim była budowa ulicy Aroniowej w miejscowości Szczęsna i przesunięcie środków na remont budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grójcu.

Wniosek został przyjęty, a uchwała budżetowa Gminy Grójec na 2024 roku została zmieniona. 11 radnych głosowało za przyjęciem wniosku: Jacek Stolarski, Karol Biedrzycki, Mirosław Gałka, Tomasz Justyński, Jerzy Kasica, Ryszard Krzyżanowski, Daniel Marcinkowski, Grzegorz Stolarek, Krzysztof Woźniak, Agnieszka Warchulec-Kamienik oraz Janusz Dulemba. Od głosu wstrzymali się: Artur Szlis oraz Jerzy Antoniewicz. Pozostali obecni radni głosowali przeciwko przesunięciu 1 000 000 zł z ulicy Aroniowej w Szczęsnej na wymianę okien i drzwi w PSP 3.


Ci sami radni na sesji Rady Miejskiej w grudniu głosowali za przyjęciem Uchwały Budżetowej Gminy Grójec na 2024 rok, gdzie na ulicę Aroniową zostało zabezpieczone 

1 000 000 zł.

W 2021 roku radni przystali na wniosek Przewodniczącego Rady Miejskiej Karola Biedrzyckiego, w którym nie zgadzał się on na przeznaczenie środków w wysokości 70 000 zł na remont szkoły, a za zasadne uznał przesunięcie ich na remonty kapliczek w Grójcu. Tym samym wycofano wówczas z budżetu miasta projekt remontu elewacji budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3.

Więcej na ten temat: 

https://zyciegrojca.pl/index.php/o-tym-sie-mowi/1554-grojec-szkola-podstawowa-nr-3-doczeka-sie-remontu

https://grojec.naszemiasto.pl/burzliwa-sesja-rady-miejskiej-w-grojcu-zamiast-remontu/ar/c1-8351948

https://www.grojec24.net/news-rada-miejska-remont-kapliczki-tak-remont-elewacji-szkoly-nr-3-nie,7963.html

 


- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Grójcu wymaga generalnego remontu, przyznano już dofinansowanie w wysokości 500 000 zł na ten cel. Czekamy na kolejne dofinansowania, żeby wyremontować tę szkołę kompleksowo. Milion złotych, które zostały zamrożone na ten cel jest kroplą w morzu potrzeb szkoły.
Remont ulicy Aroniowej rozpocząłby się za chwilę. Tym bardziej, że gmina zdążyła już wykupić działki, a projektant nieodpłatnie wykonał dokumentację projektową. Ogłoszony został przetarg, w którym najniższa oferta to 1 063 792,54 zł. Do rozpoczęcia prac brakowało jedynie zabezpieczenia brakujących środków przez radnych. Za 4 miesiące ulica Aroniowa byłaby gotowa.


Niestety mieszkańcy ulicy Aroniowej muszą jeszcze poczekać, tak samo jak remont Szkoły Podstawowej nr 3 w Grójcu. To kolejny absurd radnych! – komentuje Burmistrz Gminy i Miasta Grójec Dariusz Gwiazda.

– Przykre jest to, że jeszcze dwóch radnych z terenów wiejskich poparło ten wniosek – skomentował poniedziałkowe głosowanie w mediach społecznościowych radny Henryk Feliksiak, który jest jednocześnie sołtysem Szczęsnej. –  Czy ci panowie mogą głosować autonomiczne i wspierać tereny wiejskie, czy są cyniczną przystawką klubu na dwa miesiące przed wyborami brawo Panowie. Zabiegałem o ul. Aroniową całą kadencję, głosowałem za każdą inwestycją na wsi gdziekolwiek by ona była, reprezentuje mieszańców wsi - komentował radny oraz Sołtys Szczęsnej, Henryk Feliksiak.