czwartek, 24 wrzesień 2020
Gmina Grójec pozyskała kolejne dotacje dla szkół

136 940, 00 zł to kwota, jaką otrzymają dwie szkoły do podziału - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Bikówku. Pieniądze pochodzą z rezerwy subwencji oświatowej. 


To już kolejna dotacja dla oświaty, którą w tym roku zdobyła gmina Grójec. W czerwcu pozyskano niespełna 80 tyś. zł na wyposażenie i remont stołówki dla PSP Nr 1. W najbliższym czasie za kwotę 100 tyś zł (20 tyś to wkład własny gminy) zostaną odnowione ściany, będą kupione nowe stoły i krzesełka, szafki, piec konwekcyjno-parowy, system myjący do pieca, zmywarka, robot wieloczynnościowy i inne niezbędne urządzenia.

W okresie letnim trwają remonty także w innych grójeckich placówkach oświatowych. Wiele z nich ponosi skutki ulewnych deszczy: zagrzybienie ścian, łódkowanie parkietu, zalanie sufitów, ubytki w elewacji.

Pozyskanie środków zewnętrznych oraz remonty z funduszy gminy powodują, że dyrektorzy oraz pracownicy urzędu mają pełne ręce roboty. Nikt jednak nie narzeka, ponieważ każda ze szkół chce być odpowiednio przygotowana od 1 września. 

W zeszłym roku otrzymane z tego samego źródła pieniądze trafiły do PSP nr 1. Za sumę 75 tys zakupiono nowoczesne urządzenia cyfrowe, w które wyposażono cztery pracownie.