czwartek, 24 czerwiec 2021
FC Mundialito klubem partnerskim Radomiaka

Akademia piłkarska dla dzieci FC Mundialito została pierwszym klubem partnerskim Radomiaka Radom. Współpraca z działającą w powiecie grójeckim szkółką, której założycielem jest były rzecznik prasowy PZPN i Legii Warszawa Michał Kocięba, jest pierwszym krokiem w nowej strategii radomskiego klubu, zakładającej budowę sieci stowarzyszonych z RKS klubów najlepiej szkolących młodych piłkarzy i piłkarki w naszym regionie. Radomiak i FC Mundialito zapowiadają wielopłaszczyznową, długofalową współpracę.

- To dla nas zaszczyt być partnerem tak zasłużonego i silnego klubu, którego filozofia pracy z młodymi piłkarzami jest zbieżna z naszym podejściem do szkolenia dzieci. Radomiak ma bardzo przemyślaną i obiecującą strategię rozwoju swojej akademii i promocji talentów z naszego regionu. Będziemy wzajemnie się wspierać w szlifowaniu piłkarskich diamencików, wierząc, że rozbłysną kiedyś w Ekstraklasie - zapowiada Michał Kocięba, prezes FC Mundialito.

- Początek roku w naszej akademii to dużo nowych działań i dobrej energii. Po zawarciu umowy z Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym, której efektem ma być jeszcze lepsza analiza zawodników - także tych młodych - Radomiaka, teraz ruszamy „w teren”, by dzięki programowi partnerskiemu skuteczniej monitorować talenty z naszego regionu oraz budować dobre relacje z klubami, które prowadzą świetną pracę z dziećmi - mówi Damian Aderek, dyrektor Akademii Radomiaka.

Kluby w ramach współpracy partnerskiej będą m.in. wspierały się i wymieniały wiedzą w zakresie szkolenia, organizowały wspólne mecze i turnieje, a najzdolniejsi zawodnicy FC Mundialito będą zapraszani na treningi i sparingi do grup dziecięcych i młodzieżowych Radomiaka oraz na obozy organizowane przez radomski klub. Dzieci z klubu partnerskiego będą także gościć na meczach ligowych seniorów rozgrywanych w Radomiu i brać udział w dziecięcej eskorcie. Umowa przewiduje również staże i szkolenia dla trenerów oraz współpracę marketingową klubów.