piątek, 02 grudzień 2022
Spotkaj się z siatkarskim mistrzem!

Czy wiecie, czym jest pipe albo podwójna krótka? Albo co oznacza siatkarski float? Te i inne elementy siatkarskiego rzemiosła pokaże i opowie Witold Roman, kapitan reprezentacji Polski, olimpijczyk z Atlanty, mistrz i wicemistrz Uniwersjady, wielokrotny mistrz Polski, ale także menadżer i komentator sportowy. Siatkówka będzie bowiem kolejnym motywem przewodnim campu z cyklu Mały Wielki Mistrz, finansowanego z programu Sportowe Wakacje +.

Witold Roman jest także prezesem fundacji Druga Droga Mistrza, współorganizatora campów dla dzieci i młodzieży Mały Wielki Mistrz, które przez wakacje odbywają się w obiektach GOS „Mazowsze” w Grójcu.


- Miałem już szansę obserwować grójecką młodzież podczas campu z Wojtkiem Makowskim. Cieszę się, że tak licznie dzieciaki stawiły się na pływalni. Mam nadzieję, że na zajęciach siatkarskich będą bawiły się równie dobrze - powiedział mistrz Witold Roman.


- Po sukcesach poprzednich campów, zapaśniczego, na rolkach i pływackiego, z niecierpliwością czekamy na camp z siatkówką. Wszyscy czujemy niedosyt po Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w wykonaniu naszej reprezentacji siatkarzy, jednak wiemy, jak bardzo popularna jest siatkówka w naszym kraju. Liczymy, że nasz mistrz pokaże nieco tajników gry siatkarskiej i zdradzi kilka anegdot z kulis reprezentacyjnego życia. Zapraszamy na camp siatkarki w najbliższy piątek 13 sierpnia o godz. 10.00 w hali „Spartakus” - dodał Dariusz Gwiazda, Burmistrz Gminy i Miasta Grójec.

Campy rozpoczynają się o godz. 10.00. Od 9.30 trwa rejestracja. Każdy z uczestników otrzyma campową koszulkę, a także dyplom i medal Małego Wielkiego Mistrza. Na koniec wspólnej zabawy będzie czas na rozmowę i wspólne zdjęcia.

Mały Wielki Mistrz to cykl campów, które odbywają się w każdy piątek, począwszy od 23 lipca aż do końca wakacji, w obiektach GOS „Mazowsze”. Zajęcia odbywają się w ramach programu Sportowe Wakacje+ 2021, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Harmonogram dyscyplin w ramach campów:

23.07 - zapasy
30.07 - rolki
06.08 - pływanie
13.08 - siatkówka
20.08 - lekkoatletyka
27.08 - koszykówka