wtorek, 25 styczeń 2022
Czas na Królową Sportu!

Czekaliśmy długo, ale z pewnością warto! Piąty camp z cyklu Mały Wielki Mistrz, finansowany z programu Sportowe Wakacje + Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, odbędzie się z mistrzem lekkiej atletyki — Marcinem Urbasiem.

Do największych sukcesów mistrza Urbasia należą medale Halowych Mistrzostw Europy — w Wiedniu w 2002 zdobył złoto, w Madrycie trzy lata później — brąz. Był ponadto mistrzem Uniwersjady (Pekin 2001) i finalistą mistrzostw świata w roku 1999 (5. miejsce) oraz Halowych Mistrzostw Świata 2004 (6. miejsce). W składzie sztafety sprinterskiej 4 × 100 m zdobył z kolei srebrny medal mistrzostw Europy w Monachium (2002 r.).

Nasz mistrz właśnie wrócił z Igrzysk Olimpijskich w Tokio, które były wyjątkowo udane dla polskich lekkoatletów, a Marcin Urbaś miał przyjemność komentować dla TVP Sport ich występy.
- Medale w Tokio to zwieńczenie sportowej drogi każdego lekkoatlety, ale żeby je zdobywać potrzeba mnóstwa potu wylanego na treningach, ciężkiej pracy i szczypty szczęścia. Dlatego cieszę się, że poprowadzę camp w ramach programu Mały Wielki Mistrz, bo to dzieci i młodzież są przyszłością mojej i nie tylko dyscypliny sportu — powiedział mistrz Marcin Urbaś.
Camp z lekką atletyką już w najbliższy piątek, 20 sierpnia o godz. 10.00 w hali „Spartakus”, ul. Sportowa 16.
Campy rozpoczynają się o godz. 10.00. Od 9.30 trwa rejestracja. Każdy z uczestników otrzyma campową koszulkę, a także dyplom i medal Małego Wielkiego Mistrza. Na koniec wspólnej zabawy będzie czas na rozmowę i wspólne zdjęcia.

 

Mały Wielki Mistrz to cykl campów, które będą się odbywały w każdy piątek, począwszy od 23 lipca aż do końca wakacji, w obiektach GOS „Mazowsze”. Zajęcia odbywają się w ramach programu Sportowe Wakacje+ 2021, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Harmonogram dyscyplin w ramach campów:
23.07 - zapasy
30.07 - rolki
06.08 - pływanie
13.08 - siatkówka
20.08 - lekkoatletyka
27.08 - koszykówka