wtorek, 05 grudzień 2023
Medale na Mistrzostwach Świata dla grójeckich karateków

Mistrzostwa Świata w Karate Sportowym WUKF rozegrane w Rumunii w dniach 23-26 września należały do młodych reprezentantów Polski z grójeckiego klubu Dojo Karate Grójec IKA Poland. Dźwięki Mazurka Dąbrowskiego usłyszało aż dwoje młodych sportowców! Mistrzyni Europy z Danii z 2019 roku – trzynastoletnia Ewa Godlewska została mistrzynią świata, dwunastoletnia Laura Ścisłowska wywalczyła srebro, a trzynastoletni Kacper Piotrowski zdobył brązowy medal.


Najmłodszy jedenastoletni Gabriel Gabler, brązowy medalista Europy z Danii, wywalczył w swojej grupie wiekowej złoto, zostając mistrzem świata w kategorii KATA All Styles Male Children Brown. W kategorii Juniorów (w grupie wiekowej od 18 do 20 roku życia) srebro wywalczył Karol Jakubowski.

 

Mistrzostwa Świata rozgrywane były we wszystkich kategoriach wiekowych. Wzięło w nich udział ponad 1,5 tysiąca zawodników z ponad 40 krajów. Znaleźli się wśród nich sportowcy ze Sri Lanki, Senegalu, Pakistanu czy Uzbekistanu.

Szalenie mocna ekipa ponad 50 osób przyleciała ze Stanów Zjednoczonych. Ponad 100 sędziów czuwało nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji, a 140 akredytowanych trenerów starało się do ostatniej chwili motywować swoich zawodników.

– Mimo to wysoki poziom naszych zawodników po raz kolejny nie zawiódł – przyznaje Shihan Jacek Chałupka trener reprezentacji Polski. Ewa Godlewska ma za sobą 11 lat treningów. Zaczęła trenować w wieku 2,5 roku już w przedszkolu. Wszyscy nasi zawodnicy trenują 7-8 lat. Zadebiutowali 2 lata temu, na Mistrzostwach Europy w Danii wracając z fantastycznymi wynikami. Liczyłem na medale, ale nie spodziewałem się takiego wyniku.

Trener Chałupka już planuje występ na kolejnych Mistrzostwach Świata, które w przyszłym roku odbędą się na Florydzie (Stany Zjednoczone). Koszt to ok. 7-8 tysięcy złotych na jednego zawodnika plus przygotowania. Czy po raz kolejny usłyszymy Mazurek Dąbrowskiego?

Zapraszamy do naszego klubu wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił. Każdy ma szansę zostać mistrzem zgodnie z maksymą na-szego klubu „Nie musisz być super, aby zacząć, ale musisz zacząć, aby stać się super”.

Znajdziesz nas na stronie www.karategrojec.pl