piątek, 29 marzec 2024
Szóste zwycięstwo KS Mexum Grójec

Koszykarze 3 ligi mężczyzn Warszawskiego Okręgowego Związku Koszykówki Woj. Mazowieckiego, rozegrali 8 kolejkę rundy zasadniczej w grupie B. Na własnym parkiecie pewnie pokonali ekipę z Reguckiego Klubu Sportowego Bór Regut.

Drużyna gości rozpoczęła mecz dwoma skutecznymi akcjami w ataku. 4 punkty, jakie udało zdobyć się gospodarzom w pierwszych minutach, były jedynymi zdobytymi w pierwszej kwarcie. Gospodarze wygrali pierwsze 10 minut 23-4.

W drugiej odsłonie przewaga warunków fizycznych oraz boiskowe doświadczenie coraz bardziej dawało się we znaki młodym koszykarzom z Reguckiego Klubu Sportowego Bór Regut. Zgromadzeni w hali sportowej "Spartakus" kibice cieszyli się 30. punktowym prowadzeniem (44-14) już po pierwszych 20 minutach.

W drugiej części spotkania przeciwnik nadal miał spore trudności z nawiązaniem rywalizacji z grójeckimi koszykarzami. III kwarta zakończyła się wynikiem 77:40, a w ostatecznym rozrachunku KS Mexum Grójec wygrał 93:51.

To 6 zwycięstwo ekipy z Grójca w tegorocznych rozgrywkach. Z wynikiem 6 zwycięstw i tylko jedną porażką po zajmują drugie miejsce w tabeli rundy zasadniczej grupy B. Liderem nadal jest niepokonany dotychczas SPEED Sport Wołomin.

Wczorajszy pojedynek to także sentymentalne spotkanie po latach. Obecny trener Reguckiego Klubu Sportowego Bór Regut, Tadeusz Borkowski  swego czasu trenował wychowanków Grójeckiego MKS-u. Szkoleniowiec wówczas trenował w  klubie MOS Wola, gdzie doszło do pierwszego  transferu  koszykarzy z Grójca (MKS Grójec formalnie wtedy jeszcze nie istniał).

Na zdjęciu  od lewej:Rafał Świderski, Ireneusz Juraszewski, Tadeusz Borkowski, Michał Ukleja, Adam Frydrykiewicz

Po zakończeniu gry w Grójcu przeszli do czołowego wtedy klubu w Polsce MOS-u Wola.
Trenowali ich tam właśnie trener Tadeusz Borkowski i legendarny Adam Wielgosz, któremu z tego miejsca życzymy zdrowia.

- Dziś po 30 latach spotkałem po raz pierwszy trenera Borkowskiego, który wrócił do pracy w koszykówce. Co ciekawe Michał Ukleja nadal jest czynnym zawodnikiem,a Adaś i Rafał przyszli pokibicować następcom - napisał Ireneusz Juraszewski, dyr. sportowy i trener młodzieży koszykarskiej MKS Grójec.