czwartek, 13 czerwiec 2024
Lekko bez uzależnień

W piątek, 31 marca grójecka hala sportowa "Spartakus", zgromadziła  blisko 200 uczniów z 6 grójeckich szkół podstawowych. Uczniowie klas 4-8 rywalizowali w 4 konkurencjach, tj. skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską, bieg na 20 m oraz bieg na 300 m.

Zmaganiom młodych lekkoatletów towarzyszyły nie tylko zabawa i sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim ważna idea: „Lekko bez uzależnień”. Wszyscy uczniowie otrzymali ulotki i zapoznali się z materiałami edukacyjnymi. Kluczowe było uświadomienie młodym ludziom, że zdrowy, sportowy styl życia to z jednej strony wybór, ale z drugiej również rezygnacja z wszelkich używek i „niebezpiecznej drogi na skróty”. W tym miejscu pragniemy bardzo podziękować GKRPA za wsparcie tego projektu. Dzięki Wam, dzieci i młodzież wygrywają podwójnie.

- Dla mnie kolejna edycja Ligi pod hasłem: stop wszelkim uzależnieniom! jest potwierdzeniem, że takie wydarzenia warto organizować. Sportowy duch i pozytywne emocje towarzyszyły wszystkim uczestnikom. Mam nadzieję, że idea zdrowego, sportowego życia, wolnego od uzależnień zakiełkuje w młodych ludziach. Nauczycielom wychowania fizycznego gratuluję przygotowania uczniów, a wszystkim uczestnikom dziękuję za zaangażowanie. - powiedział Ireneusz Wojciechowski, Dyrektor Grójeckiego Ośrodka Sportu „Mazowsze”.

Piątkową rywalizację wygrała PSP Lesznowola, uzyskując 558 pkt, wyprzedzając PSP nr 2 z Grójca, która zgromadziła na swoim koncie 532 pkt. Trzecie miejsce na podium w klasyfikacji szkół zajęła PSP nr 1 z Grójca z 495 pkt. Kolejne były: PSP Bikówek, PSP 3 Grójec oraz PSP Częstoniew.

Info. GOS "Mazowsze"