środa, 21 luty 2024
Stadion przy ulicy Laskowej zostanie przebudowany

Długo wyczekiwana modernizacja stadionu miejskiego w Grójcu niebawem wystartuje. W czwartek (30 listopada) burmistrz Dariusz Gwiazda podpisał umowę na przebudowę stadionu miejskiego przy ulicy Laskowej w Grójcu.

W ubiegłym tygodniu rozstrzygnięto przetarg, który wygrała firma EVER SPORT z Warszawy z ofertą opiewającą na kwotę 6,5 mln zł.

Był to drugi przetarg na modernizację grójeckiego stadionu. Poprzedni unieważniono ze względu na zbyt wysokie oferty (wynosiły od 8,9 do 9,6 mln zł).

W drugim postępowaniu zmniejszono nieco zakres przewidzianych prac. W środę urzędnicy otworzyli oferty w powtórzonym postępowaniu. Wpłynęły dwie oferty od firm, które wystartowały również w pierwszym przetargu.

"Inwestycję podzieliliśmy na etapy, teraz zaplanowaliśmy budowę bieżni, nawodnienie automatyczne, oświetlenie treningowe, trybunę dla gości, dostosowanie obiektu wg wskazań PZLA i PZPN, bramki wejściowe na boisko i ogrodzenie wewnętrzne, aby można było korzystać z drugiego boiska bez względu na mecz na boisku główny itd." - informował w mediach społecznościowych burmistrz Grójca, Dariusz Gwiazda.

Podczas czwartkowego podpisania umowy w Urzędzie Gminy i Miasta w Grójcu przedstawiciele wykonawcy zapowiedzieli, iż do pierwszych robót rozbiórkowych przystąpią już w przyszłym tygodniu.

Zgodnie z umową prace mają potrwać 12 miesięcy.

Przypomnijmy, iż w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” gmina Grójec pozyskała 3 mln zł na pierwszy etap modernizacji stadionu miejskiego przy ulicy Laskowej.

Podczas poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że kolejny etap przebudowy obiektu, obejmujący m.in. powstanie nowego budynku klubowego, ma zostać sfinansowany z pieniędzy unijnych w ramach Mazowieckich Strukturalnych Inwestycji Terytorialnych na terenie Żyrardowskiego Obszaru Funkcjonalnego. Ich pozyskanie uwarunkowane jest odblokowaniem przez Komisję Europejską środków z polskiego Krajowego Planu Odbudowy.

Info oraz fot. 

Mateusz Adamski, grojec24.net 

https://www.grojec24.net/news-podpisano-umowe-wkrotce-rusza-przebudowa-stadionu-przy-laskowej,10506.html?fbclid=IwAR3CrHe7f9PRdKuDlEhxpCIwSl1ApDVIYAJocVVEi0b2ujjXnNPtdFHtzzg