czwartek, 25 lipiec 2024
Czas na Słomczyn!

Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede wszystkim z rally crossem, ale od dawna goszczą na nim imprezy w innych dyscyplinach. Blisko 40 kierowców z naszego kraju, a także pięciu innych państw (Czechy, Węgry, Ukraina, Islandia, Szwecja) weźmie udział w drugiej rundzie Driftingowych Mistrzostw Polski. Często wykorzystywany do zawodów driftingowych, a także testów, tor Słomczyn jest bardzo dobrze znany wielu kierowcom, którzy w nadchodzący weekend będą mogli pokazać pełnię swoich umiejętności.


Nitka toru jest płynna, z początku szybka, w dalszej części bardzo techniczna i wolniejsza – mówi Kuba Przygoński, kierowca rajdowy, promotor DMP. – Tor Słomczyn jest wyjątkowo atrakcyjny i przyjazny dla kibiców. Naturalny wał ziemny zapewnia możliwość bezpiecznego oglądania zawodów, a widzowie mają do dyspozycji także trybunę mogącą pomieścić 600 osób. Niemal z każdego miejsca widać całość lub prawie całość trasy. Spodziewamy się przybycia licznych kibiców, którzy mają bardzo łatwy i wygodny dojazd trasą numer 7. Serdecznie zapraszam wszystkich kibiców do Słomczyna w ten weekend!

Jakub Przygoński 


Liderem punktacji Driftingowych Mistrzostw Polski po pierwszej rundzie, która odbyła się w Kielcach na początku czerwca jest Jakub Król, który wyprzedza Oleksija Holownię z Ukrainy, Mateusza Suskiego i obrońcę tytułu mistrzowskiego Pawła Korpulińskiego.
- Dopiero co wróciliśmy wraz z zespołem z Irlandii, gdzie w miniony weekend zająłem szóste miejsce w drugiej rundzie serii Drift Masters, a już przed nami kolejny start – powiedział Jakub Król, startujący Nissanem S14.9.

- Jestem więc w uderzeniu i mam nadzieję, że uda się kontynuować dobrą passę. Czeka mnie jednak niełatwe zadanie, bo moi rywale znają lepiej tor w Słomczynie, na którym startowałem do tej pory tylko raz. Mamy jednak za sobą testy, więc sądzę, że mamy dobre ustawienia samochodu. Bardzo się cieszę z kolejnego startu! Pogoda ma być tym razem lepsza, warunki bardziej stabilne, niż w Kielcach.

 

Punktacja DMP po pierwszej rundzie:

 

1. Jakub Król 104
2. Oleksii Holownia 92
3. Mateusz Suski 78
4. Paweł Korpuliński 74
5. Marco Zakouril 56
6. Adam Zajączek 52
7. Dawid Sposób 51
8. Bartosz Pełka 50
9. Aleks Kosochow 44
10. Radek Gatkowski 38

Harmonogram weekendu DMP w Słomczynie


Sobota, 22 czerwca, godz. 12.00 – 18.00: kwalifikacje
Niedziela, czerwca, godz. 10.00 – 18.00: finały

Kalendarz Driftingowych Mistrzostw Polski 2024
1 – 2 czerwca Kielce
22 – 23 czerwca Słomczyn
20 – 21 lipca Katowice
28 – 29 września Poznań