piątek, 02 grudzień 2022
Plebiscyt na Sportowca i Trenera roku 2019 - lista nominowanych

Przedstawiamy kandydatów zgłoszonych do Plebiscytu na Sportowca i Trenera Grójca 2019. Głosowanie właśnie ruszyło i potrwa do niedzieli 26 stycznia.

Plebiscyt jest organizowany przez portal www.grojec24.net

Głosować można klikając w link: https://www.grojec24.net/plebiscyt.html (kliknij)

Lista nominowanych kandydatów: 

Nominowani w kategorii Sportowiec Grójca 2019

Adrian Abramowicz
Dyscyplina: Piłka nożna
Klub: GPSZ Głuchów
Uzasadnienie: Najlepszy strzelec drużyny, która zagrała najlepszą rundę jesienną od 8 lat. Kapitan drużyny związany od lat z klubem GPSZ GŁUCHÓW.

Hubert Gaik
Dyscyplina: Koszykówka
Klub: MKS Grójec
Uzasadnienie: Hubert Gaik- lider drużyny MKS GRÓJEC rocznik 2006.Ta drużyna to trzykrotny mistrz Mazowsza i jeden z faworytów do medali mistrzostw Polski U-14, których finały odbędą się w czerwcu w Grójcu. Hubert to MVP wielu turniejów w tym tak ważnych jak radomskie RBC, Parkietowo Royal Apple Cup, Turniej Mistrzów w Grójcu i wielu innych. Jest uznawany za jeden z większych talentów koszykarskich w Polsce. Jest także członkiem kadry Mazowsza z którą awansował do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Arkadiusz Gałka
Dyscyplina: Piłka nożna
Klub: GKS Mazowsze Grójec
Uzasadnienie: Rodowity grójczanin. Wychowanek Mazowsza. Podstawowy zawodnik drużyny seniorskiej. Jeden z filarów obrony, na którego można liczyć także pod bramką rywali.

Błażej Jakóbowski
Dyscyplina: Kolarstwo przełajowe, MTB
Klub: WGR TEAM
Uzasadnienie: Widać że kocha swoją pasję, jest miłym i serdecznym kolegą, który służy dobrą radą, jeśli chodzi o ten sport. Ma naprawdę bardzo wysokie umiejętności i doświadczenie w wyścigach. Godnie reprezentuje nasze miasto jeżdżąc po całym kraju i walcząc z najlepszymi. Nie jednokrotnie stając na podium.

Justyna Kozdryk
Dyscyplina: Wyciskanie sztangi, sporty siłowe
Klub: Kraska Jasieniec
Uzasadnienie: Wielokrotna mistrzyni i wicemistrzyni Polski, Europy i Świata, paraolimpijka. Propagatorka sportu i zdrowego trybu życia. Działaczka społeczna.

Kinga Majewska
Dyscyplina: Triathlon
Klub: -
Uzasadnienie: 1 miejsce w kategorii kobiet w Bydgoszcz Borówno 2019 dystans pełny IronMan, Triathlon.

Karol Prasek
Dyscyplina: Piłka nożna
Klub: GKS Mazowsze Grójec
Uzasadnienie: Młodzieżowiec, który wszedł do pierwszej drużyny seniorskiej Mazowsza. Obiecujący, zdolny zawodnik. Przyszłość grójeckiego klubu i nie tylko.

Rafał Sobczak
Dyscyplina: Piłka nożna
Klub: GKS Mazowsze Grójec
Uzasadnienie: Czołowy strzelec Mazowsza Grójec. Król strzelców Campeon.pl Ligi Okręgowej w sezonie 2018/2019.

Daniel Szuchnicki
Dyscyplina: Kickboxing
Klub: Marceli Team
Uzasadnienie: Daniel Szuchnicki - Kickboxer w Grójeckiej Szkole Sportów Walki MARCELI TEAM. Zwycięzca Amatorskiego Otwartego Turnieju Bokserskiego w 2019 r. w Grójcu.

Klaudia Zieja
Dyscyplina: Piłka nożna
Klub: Akademia FC Mundialito Grójec
Uzasadnienie: Młoda zawodniczka, piłkarski talencik z akademii FC Mundialito, w której swoją futbolową pasję mogą rozwijać nie tylko chłopcy, ale także dziewczynki. Klaudia z uwagi na wspaniałe umiejętności techniczne i talent do strzelania bramek (na turniejach często zostaje “królową strzelców” lub “najlepszą zawodniczką”) nazywana jest przez koleżanki z drużyny Mundialito Girls, której jest kapitanem, “Messim”. W 2019 roku jej umiejętności zostały docenione także przez trenera żeńskiej reprezentacji Mazowsza, który powoływał ją na konsultacje selekcyjne kadry MZPN rocznika 2008.

Nominowani w kategorii Trener Grójca 2019

Paweł Gaik
Dyscyplina: Piłka nożna
Klub: GPSZ Głuchów
Uzasadnienie: Najlepsza runda drużyny GPSZ Głuchów od 8 lat. Trzecie miejsce w B-klasie. Wysokie kwalifikacje trenerskie, spokój i opanowanie na ławce, systematyczne budowanie kadry i walka o awans na wiosnę.

Mariusz Jaskólski
Dyscyplina: Piłka nożna
Klub: KS Lesznowola
Bez żadnych transferów doprowadził do największego sukcesu w historii klubu jakim jest pierwsze miejsce po rundzie jesiennej w obecnym sezonie. Wyciąga z każdego zawodnika maksimum umiejętności niczym Jurgen Klopp. Świetny fachowiec, a także motywator i mentor dla wszystkich zawodników. Często sam przyczynia się bezpośrednio do osiąganych wyników stając na bramce, w przypadkach absencji podstawowego bramkarza.

Dariusz Kołodziej
Dyscyplina: Krav maga
Klub: Polska Federacja KravMaga
Uzasadnienie: Wieloletni trener, specjalista w sportach walki.

Mariusz Kotański
Dyscyplina: Piłka nożna
Klub: Akademia FC Mundialito Grójec
Uzasadnienie: Świetny trener, który szlifuje piłkarskie diamenciki w grójeckim ośrodku akademii sportowej dla dzieci - FC Mundialito. Jego bogate boiskowe doświadczenie, wiedza szkoleniowa i wspaniałe podejście do najmłodszych przekładają się na systematyczny rozwój umiejętności indywidualnych małych piłkarzy oraz liczne sukcesy prowadzonych przez tego trenera drużyn FC Mundialito.

Krzysztof Kozłowski
Dyscyplina: Piłka nożna
Klub: GKS Mazowsze Grójec
Uzasadnienie: Bardzo dobre wyniki jako trener grup młodzieżowych rocznik 2009 i 2011 Wychowanek grójeckiego Mazowsza. Niedawno został wybrany do Zarządu Klubu, gdzie pełni funkcję sekretarza.

Mariusz Lisiecki
Dyscyplina: Piłka nożna
Klub: GKS Mazowsze Grójec
Uzasadnienie: Najlepszy trener drużyn dziecięcych. Ma fenomenalne podejście do dzieciaków. Ciągle się dokształca, poświęca dzieciom czas i uwagę. Dodatkowo czynny gracz Mazowsza Grójec.


Organizatorem plebiscytu jest portal Grojec24.net, a jego celem jest wyłonienie najpopularniejszego według mieszkańców Grójca sportowca oraz trenera reprezentującego naszą gminę w minionym 2019 roku.

Kandydaci będą rywalizować o statuetki ufundowane przez Burmistrza Gminy i Miasta Grójec Pana Dariusza Gwiazdę, który objął patronat nad naszym Plebiscytem. Uroczyste wręczenie statuetek dla laureatów nastąpi na najbliższym posiedzeniu Rady Miejskiej po zakończeniu Plebiscytu.