wtorek, 24 listopad 2020
Zajęcia sportowe dla uczniów szkół gminnych

Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, przekazała środki na zajęcia sportowe na świeżym powietrzu, dla uczniów placówek oświatowych zarządzanych przez gminę Grójec. Środki zostały przekazane w ramach trwającej od początku roku akcji „Stop Smartfonizacji”, której patronuje Burmistrz Gminy i Miasta Grójec Dariusz Gwiazda.


Publiczne Szkoły Podstawowe nr 1 i 2 w Grójcu, a także placówka w Lesznowoli, już prowadzą takie zajęcia. Szkoła w Bikówku rozpocznie nabór dzieci i młodzieży od 18 maja.
- Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem i bierze w nich udział już ponad setka małych i nieco większych sportowców - czytamy na profilu społecznościowym Facebook PSP nr 2.

 

W ramach projektu zostanie również zakupiony sprzęt sportowy: piłki, kije do unihokeja oraz szarfy gimnastyczne. Zajęcie odbywają się na boiskach szkolnych oraz boiskach hali sportowej Spartakus i obejmują elementy : koszykówki, piłki nożnej, piłki ręcznej, piłki siatkowej oraz zajęcia ogólnorozwojowe z ćwiczeniami koordynacji i percepcji.

Zajęcia są przeprowadzane z zachowaniem wszelki środków bezpieczeństwa i higieny, które obowiązują w stanie epidemii. 

fot. PSP nr 2 w Grójcu, Facebook