środa, 28 październik 2020
100 tysięcy złotych na zajęcia profilaktyczne

Gmina Grójec przekazała dla szkół i przedszkoli publicznych 100 000 zł na warsztaty, zajęcia sportowe, działania terapeutyczne związane z profilaktyką uzależnień. Pieniądze pochodzą ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i są przeznaczone na walkę z uzależnieniami w ramach objętej patronatem burmistrza Dariusza Gwiazdy akcji „STOP SMARTFONIZACJI”.

Środki te trafią do przedszkoli i szkół, a dyrektorzy we współpracy z Wydziałem Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych Urzędu Gminy i Miasta Grójec zorganizują zajęcia sportowe, plastyczne, artystyczne, warsztaty, których głównych celem będzie pokazanie dzieciom i młodzieży interesujących form spędzania wolnego czasu, tak aby to zabawa, sport i hobby były lepsze od świata wirtualnych gier.

Zależy mi - komentuje akcję Dariusz Gwiazda - aby przeznaczone środki finansowe były całkowicie spożytkowane na rozwój dzieci, a przez to na walkę z uzależnieniami. Od początku roku patronuję tej akcji. Dzięki wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązania Problemów Alkoholowych odbyły się przedstawienia teatralne i spotkania edukacyjne. Podczas wakacji zorganizujemy  półkolonie dla dzieci z naszej gminy.

Szkoły i przedszkolan gminne mogą wykorzystać te środki do końca roku kalendarzowego.

Jeśli w przyszłym roku się nic nie zmieni, przekażemy kolejne środki. Mam nadzieję, że zostaną one odpowiednio wykorzystane - dodaje burmistrz.

 

Informacja prasowa Urzędu Gminy i Miasta Grójec

Paweł Suchecki
Kto tą akcję zorganizował??? Prosimy o prawdę...

Prosimy o sprostowanie tej wiadomości i opisanie dokładnie jak to wyglądało.