piątek, 02 grudzień 2022
Uwaga! W mieście grasują oszuści

Podają się za pracowników spółdzielni i udają, że sprawdzają jakość wody. – To oszuści – ostrzega prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Samopomoc” w Grójcu Jacek Szydło na łamach Radia dla Ciebie, który postanowił nagłośnić sprawę fałszywych przedstawicieli spółdzielni. 

We wczorajszej audycji (16 sierpnia) Radia dla Ciebie, przedstawiciel spółdzielni mieszkaniowej liczącej ponad dwa tysiące lokali przyznał, że odnotowano kilka przypadków wizyt oszustów.

Otrzymujemy telefony od ludzi i postanowiliśmy tę sprawę nagłośnić. Procedura jest podobna, chodzi o to, żeby wejść do mieszkania i oszukać starszą osobę, która jest bardzo ufna i wpuszcza obcych ludzi do swojego domu – wyjaśnia na łamach RDC, Szydło.

 

Na szczęście w ostatnich dniach nikt z lokatorów nie został oszukany. Zarząd twierdzi jednak, że w czasie, kiedy w spółdzielni trwa wymiana wodomierzy, trzeba mieć się na baczności.

– Jesteśmy w trakcie wymiany wodomierzy i ktoś, kto o tym wie, wykorzystuje ten moment, żeby podać się za pracownika i pod jakimkolwiek pretekstem sprawdzić jakość wody. My takich rzeczy nie robimy, ponieważ wody codziennie sprawdzają Wodociągi – informuje prezes.

Poniżej link do całego materiału: 

https://www.rdc.pl/informacje/grojec-podaja-sie-za-pracownikow-spoldzielni-i-oszukuja-seniorow-posluchaj/?fbclid=IwAR16sd3q5DB8QBRQ175LMJzJNyDkws5TpfPcwpx0NhQ8rHghoLaijjxrT60