czwartek, 25 lipiec 2024
Wizyta Jarosława Kaczyńskiego w Grójcu

We wtorek, 12 lipca Prezes Prawa i Sprawiedliwości spotkał się z działaczami i zwolennikami partii rządzącej  w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Armii Krajowej Obwodu "Głuszec" – Grójec, w ramach objazdu nowych okręgów partyjnych.

Wydarzenie rozpoczął senator Stanisław Karczewski — nowy szef struktur PiS w powiecie grójeckim.

Ostatnie lata to jest świetny okres dla tej ziemi. Programy, które wzbogacają naszą ziemię. Wielkie programy i wielkie inwestycje. I za to dziękujemy! Ten rząd, jest rządem na trudne czasy – zaczął senator.  

Następnie przeszedł do podsumowania okręgu wyborczego, podając statystyki o skali bezrobocia czy ilości wykonanych inwestycji w poszczególnych powiatach, a także  dziękował władzom powiatowym i działaczom PiS zaangażowanych w lokalne struktury samorządowe.

Po tej części nadszedł czas na wystąpienie lidera Prawa i Sprawiedliwości, prezesa Jarosława Kaczyńskiego, który odniósł się m in. do polityki międzynarodowej, galopującej inflacji, rosnącymi cenami żywności, paliwa, ogrzewania oraz energii elektrycznej.

- Trzeba się otrząsnąć z kompleksów i wyciągnąć wnioski. Niemcy się ciągle z nami nie rozliczyli — również moralnie, bo puszczono to wszystko, co się działo w zapomnienie — mówił Kaczyński. - Niemcy wypłacili odszkodowania 70 państwom, ale nie Polsce — my tego nie odpuścimy. To jest temat, który postanowiłem podnieść, bo nas słyszą, także w pewnych stolicach – cytuje wypowiedź prezesa portal grojec24.net

Lider PiS odniósł się też do toczącej się wojny na Ukrainie. - Jeżeli Ukraina ma się obronić, to potrzebna jest jej duża pomoc. Tylko razem, tylko cały Zachód może pomóc naszym sąsiadom. Wszyscy hamulcowi powinni się nad tym zastanowić, bo klęska Ukrainy będzie klęską Zachodu – wskazał Kaczyński. - Mój Śp. Brat Prezydent Lech Kaczyński mówił, że najpierw Gruzja, potem Ukraina i państwa bałtyckie, a potem może i przyjdzie czas na Polskę – przypomniał. - Jeżeli chcemy ten scenariusz uniemożliwić, to musimy iść w obranym kierunku – dodał.

W swoim wystąpieniu nie pominął opozycji, która jego zdaniem, nie uznaje wyników wyborów parlamentarnych — Mamy dobry rząd, który może być jeszcze lepszy. Z drugiej strony mamy opozycję, której znaczna część, bo nie całość, określa się jako opozycja totalna. […] jest to opozycja niesłychanie ostra, niesłychanie agresywna […] – całe wystąpienie można zobaczyć w relacji na żywo poniżej: