czwartek, 13 czerwiec 2024
Lato na wsi: W Głuchowie postawili na sport, muzykę oraz integracje

Upalna wakacyjna sobota 22 lipca była dniem pełnym dobrej zabawy, muzyki, sportu, tańca i śpiewu. O wspólną integracje i wyzwalanie lokalnej aktywności zadbali organizatorzy – Sołtys Szymon Wójcik, Koło Gospodyń Wiejskich „Głuchowskie Kumoszki” oraz klub piłkarski GPSZ Głuchów.


Boisko sportowe w malowniczym lesie tętniło życiem już od wczesnych godzin porannych. Swoje stoiska rozstawili okoliczni wystawcy wraz z gospodyniami. Wkrótce miała rozpocząć się impreza, darmowych atrakcji.

Postaw na Sport IV
W pierwszej części podziwialiśmy zmagania blisko 80 dzieci podzielonych na 4 drużyny w Mini Turnieju Piłki Nożnej, który pomogli zorganizować piłkarze i trenerzy sekcji młodzieżowej GPSZ Głuchów wraz ze swoimi pomocnikami. Jednocześnie po drugiej stronie boiska, odbywały się ćwiczenia sportowe oraz konkurencje sprawnościowe, które prowadził Dyrektor Grójeckiego Ośrodka Sportu „Mazowsze” Ireneusz Wojciechowski, prywatnie pasjonat biegania. Był bieg przez płotki, luźne sprinty po lesie oraz trochę ćwiczeń na rozgrzewkę.


Na koniec wszyscy uczestnicy sportowych zmagań otrzymali pamiątkowe Dyplomy, Medale i Puchary. Nagrody wręczyli wspólnie - Senator PiS Stanisław Karczewski , Z-Ca Burmistrza Jarosław Rupiewicz , Przewodniczący Rady Miejskiej Karol Biedrzycki, Radni Weronika Piwarska, Henryk Feliksiak oraz Artur Szlis.
Każdy z Was jest wyjątkowy! Pokazaliście, że macie super moce. Wielkie brawa dla wspaniałych sportowców i młodych talentów – podsumował na scenie sołtys, Szymon Wójcik.
Po zakończonej dekoracji  piłkarze GPSZ wybiegli na boisko, aby rozpocząć mecz towarzyski z LKS Promną. Gospodarze pokonali gości aż 9-1.


Warsztaty ekologiczne
Jednym z punktów bogatego harmonogramu były ekologiczne warsztaty dla dzieci i młodzieży. Dzieci wykonywały ekologiczne kule do kąpieli oraz magiczne amulety. Na drugim stoisku Centrum Rozwoju i Terapii Katarzyny Duplii Poprawskiej również przygotowało masę atrakcji dla dzieci i młodzieży.
Wszyscy uczestnicy otrzymali ekologiczne nagrody, a na koniec na każdego czekał poczęstunek w postaci kiełbaski, eko lemoniady oraz naleśników od Koła Gospodyń Wiejskich Głuchowskie Kumoszki.
Dodatkowo Grójecki Ośrodek Kultury rozstawił swoją strefę zabaw z dmuchańcami oraz leżakami. Międzypokoleniowy akcent imprezy zapewnił przyjazd 30 seniorek z Klubu Seniora, które przygotowały pyszne sałatki owocowe.

Letnia scena Głuchowa
Taniec, muzyka i śpiew – tak w kilku słowach można opisać, to co działo się w drugiej części pikniku. Na scenie pojawili się lokalni artyści z naszego regionu, którzy podkręcili gorącą atmosferę jeszcze bardziej. Na scenie zobaczyliśmy laureatki konkursów tańca i śpiewu z Grójeckiego Ośrodka Kultury, Kapelę Bialską, zespół Rabban oraz Sektor A.
Kolejną z atrakcji dla dzieci i młodzieży był konkurs od szkoły tańca z Białobrzegów „Kosmos”. Kasia „Żabka” i Łukasz „Ufo” rozbujali tłum i pokazali kilka hip-hopowych ruchów. Uczestnicy konkursu otrzymali w nagrodę lody.
- Dużo dobrej zabawy dla każdego. Cały dzień atrakcji dla dzieci, a teraz jeszcze muzyka na żywo. Super! Brawa dla organizatorów – powiedziała jedna z mieszkanek sołectwa, Pani Marta.

Kalosz Sołtysa
Pośród zabaw nie mogło również zabraknąć konkurencji dla dorosłych. Wieczorem wszyscy zebrali się przy boisku, gdzie Głuchowskie Kumoszki zorganizowały rzut kaloszem sołtysa. Rywalizacji towarzyszyło mnóstwo śmiechu. Na koniec wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.

 


- To kolejna odsłona naszego projektu Sportowo i Ekologicznie w Głuchowie. Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym partnerom, sponsorom oraz mieszkańcom, dzięki którym możemy wyzwalać razem tą lokalną aktywność! Ze swojej strony pragnę również podziękować wszystkim członkom Głuchowskich Kumoszek. Bez Was nie byłoby tej wspaniałej imprezy. Już teraz serdecznie zapraszam Was 23 września na Festiwal Jabłka na Grójecki rynek, gdzie znowu przygotujemy coś specjalnego dla Was i waszych pociech. – podsumowała projekt Prezes KGW Karolina Wójcik .

_______________________________________________________________
Organizatorzy kierują serdeczne podziękowania do wszystkich, którzy przyczynili się do powstania tego wydarzenia. Projekt Postaw na Sport 2023 został dofinansowany przez Powiat Grójecki w ramach Otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w 2023 roku przez organizacje pozarządowe, podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego oraz koła gospodyń wiejskich.

Wydarzenie pod Honorowym Patronatem Dariusz Gwiazda - Burmistrz Gminy i Miasta Grójec organizowane z Grójeckim Ośrodkiem Kultury oraz Grójeckim Ośrodkiem Sportu "Mazowsze"

Dofinansowano ze środków programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademie Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie W A R K A. - Ośrodek Działaj Lokalnie przy wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego, Powiat Grójecki - Stolica Kultury Mazowsza 2023 Grójeckiego