czwartek, 13 czerwiec 2024
 Rozbudowa szkoły - nowe serce edukacji (ZDJĘCIA)

Nowa hala sportowa, 9 sal dydaktycznych, nowoczesna kuchnia i jadalnia - to tylko niektóre z elementów rozbudowy szkoły, która jest na ukończeniu.

Inwestycja rozpoczęła się od wyburzenia starych budynków, aby uporządkować teren i wykorzystać go jak najefektywniej. Prace obejmują również przebudowę istniejącej sali gimnastycznej na nowoczesną kuchnię z zapleczem i jadalnię.

Z myślą o najmłodszych ze środków z nagrody za wysoki wskaźnik szczepień wybudowano nowy plac zabaw. To miejsce, gdzie dzieci będą mogły bezpiecznie spędzać czas.

Pokonywanie przeszkód

Rozbudowa szkoły nie obyła się bez wyzwań. Prawo zamówień publicznych okazało się być nieubłagane - firma, która wygrała przetarg, nie sprostała zadaniu i w trakcie realizacji prac przeszła w stan restrukturyzacji. Kryzys gospodarczy i galopująca inflacja dodatkowo pogłębiły problemy z płynnością finansową głównego wykonawcy (...) - napisał na swoim profilu społecznościowym burmistrz Dariusz Gwiazda.

Z determinacją i zaangażowaniem

W trosce o kontynuację projektu Urząd Gminy i Miasta przejął płatności dla podwykonawców, zabezpieczając tym samym dalsze prace. Dzięki zaangażowaniu zespołu pracowników UGiM udało się przezwyciężyć te trudności i kontynuować rozbudowę z determinacją i zaangażowaniem.

Podziękowania i plany na przyszłość

Burmistrz dziękował  wszystkim za cierpliwość i zrozumienie w tym niełatwym czasie. Wyraził również nadzieję, że podjęcie się ryzykownej inwestycji w obliczu konfliktu w Ukrainie pozwoli dzisiaj bezpiecznie zaplanować zajęcia w szkole.

Inwentaryzacja ukończona przed świętami wielkanocnymi wykazała 90-procentowe zaangażowanie robót. 15 lipca 2024 roku to planowany termin zakończenia rozbudowy.

Dołączone do materiału prasowego zdjęcia przedstawiają: halę sportową, łącznik, stołówkę, kuchnię, jedno z pomieszczeń organizacyjnych, świetlicę, salę lekcyjną oraz budynek z zewnątrz.