sobota, 13 sierpień 2022
Sportowe Wakacje + 2021: Kolejny darmowy camp dla dzieci

Na specjalne życzenie najmłodszych mieszkańców Grójca kolejny camp z mistrzem odbędzie się z instruktorem jazdy na rolkach i mistrzem w tym sporcie-Grzegorzem Krajewskim. Na rolkach, ale także deskorolce czy hulajnodze, będzie można pojeździć pod okiem mistrza już w najbliższy piątek, 30 lipca w skate parku koło pływalni „Wodnik”.

Mały Wielki Mistrz to cykl campów, które będą się odbywały w każdy piątek, począwszy od 23 lipca aż do końca wakacji, w obiektach GOS „Mazowsze”. Zajęcia odbywają się w ramach programu Sportowe Wakacje+ 2021, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Grzegorz Krajewski to instruktor jeżdżący na rolkach od zawsze. Zaangażowany w szkolenie dzieci i organizację eventów związanych z rolkami, takich jak: Grójecka Dycha oraz Rolki na Rynku. Kiedyś związany z jazdą agresywną, od kilkunastu lat ścigający się na rolkach. Na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego.
- Jazda na rolkach to moja pasja. W zawodach startuję od dwunastu lat. Podczas spotkania postaram się pokazać i opowiedzieć o takich dyscyplinach jak jazda szybka, jazda agresywna i freestyle slalom oraz przekazać podstawowe umiejętności tym, którzy zaczynają swoją przygodę z rolkami- powiedział mistrz Grzegorz Krajewski.


- Kolejny, drugi już camp z cyklu Mały Wielki Mistrz, który realizuje Grójecki Ośrodek Sportu „Mazowsze” wraz z Fundacją Druga Droga Mistrza, okazał się strzałem w dziesiątkę na wakacje w naszym mieście. Po sukcesie pierwszego campu mamy nadzieję, że dzieci i młodzież tłumnie stawią się na zajęcia na rolkach, deskorolkach i hulajnogach. W końcu to specjalnie dla nich zdecydowaliśmy się na taki temat campu. Zapraszam wszystkich chętnych do skate parku koło pływalni, rejestracja od 9.30 - powiedział Ireneusz Wojciechowski, Dyrektor GOS „Mazowsze”.

 

Campy rozpoczynają się o godz. 10.00. Od 9.30 trwa rejestracja. Każdy z uczestników otrzyma campową koszulkę, a także dyplom i medal Małego Wielkiego Mistrza. Na koniec wspólnej zabawy będzie czas na rozmowę i wspólne zdjęcia.

UWAGA-ZMIANA TERMINU DYSCYPLIN:
Zmieniamy termin zajęć na pływalni z 13 sierpnia na 6 sierpnia, a tym samym zajęcia z mistrzem siatkówki odbędą się 13 sierpnia.

Harmonogram dyscyplin w ramach campów:
23.07 - zapasy
30.07 - rolki
06.08 - pływanie
13.08 - siatkówka
20.08 - lekkoatletyka
27.08 - koszykówka