czwartek, 21 październik 2021
Mistrz paraolimpijski w Grójcu!

Niezwykła gratka dla wszystkich miłośników pływania. Kolejny camp bowiem poprowadzi wicemistrz olimpijski, mistrz świata i Europy-Wojciech Makowski, niewidomy pływak, startujący w kategorii S11. To trzeci wybitny sportowiec, który poprowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży podczas campu z cyklu Mały Wielki Mistrz, finansowanego z programu Sportowe Wakacje +.

Wojtek jest nie tylko świetnym pływakiem, ale także, o czym mało kto wie, raperem występującym pod pseudonimem: W.A.M. W 2016 roku wydał płytę - "Czego oczy nie widzą”. Wojciech Makowski tuż przed wylotem na Igrzyska Paraolimpijskie do Tokio odwiedzi Grójec, by pokazać najmłodszym mieszkańcom swoje umiejętności pływackie i nauczyć ich kilku kluczowych elementów pływackich.

- Jesteśmy niezwykle zaszczyceni, że taki sporowiec zawita do naszego miasta. Niewątpliwie wybitny pływak, ale także wzór do naśladowania. Wojciech jest przykładem, że nie ma wy-mówek, bo aktywni fizycznie powinniśmy być na co dzień. Już nie mogę się doczekać wizyty mistrza podczas trzeciego campu z cyklu Mały Wielki Mistrz. Tym razem widzimy się 6 sierpnia o godz. 10.00 na pływalni „Wodnik” - powiedział Dariusz Gwiazda, Burmistrz Gminy i Miasta Grójec.

- Nigdy nie byłem w Grójcu, ale wiele słyszałem o tym urokliwym miasteczku. Przyjadę prosto ze zgrupowania w Hiszpanii, a niedługo przed wylotem do Tokio. Sam jestem bardzo podekscytowany faktem, że będę mógł pokazać dzieciakom, jak pływam i czuję wodę. Przygotowałem dla nich kilka niespodzianek, które pozwolą im poczuć się trochę tak, jak ja. Do zobaczenia w Grójcu- powiedział mistrz pływacki Wojciech Makowski.

Campy rozpoczynają się o godz. 10.00. Od 9.30 trwa rejestracja. Każdy z uczestników otrzyma campową koszulkę, a także dyplom i medal Małego Wielkiego Mistrza. Na koniec wspólnej zabawy będzie czas na rozmowę i wspólne zdjęcia.

Mały Wielki Mistrz to cykl campów, które będą się odbywały w każdy piątek, począwszy od 23 lipca aż do końca wakacji, w obiektach GOS „Mazowsze”. Zajęcia odbywają się w ramach programu Sportowe Wakacje+ 2021, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Harmonogram dyscyplin w ramach campów:
23.07 - zapasy
30.07 - rolki
06.08 - pływanie
13.08 - siatkówka
20.08 - lekkoatletyka
27.08 - koszykówka