czwartek, 28 marzec 2024
Sukces młodego pływaka z Grójca!

10-letni Aleks Grochala w prestiżowych ogólnopolskich zawodach pływackich "Od młodzika do Olimpijczyka" zdobył sześć złotych medali, trzy srebrne i dwa brązowe. Zajął pierwsze miejsce w tegorocznym cyklu zawodów, pokonując 155 konkurentów z całej Polski w swojej kategorii wiekowej.

W sobotę na Mistrzostwach Świata w Budapeszcie w pływaniu brązowy medal wywalczył Ksawery Masiuk, który jak podkreśla w wywiadach, także brał udział w zawodach z cyklu "Od młodzika do Olimpijczyka". Aleks podobnie jak Ksawery najlepiej pływa w stylu grzbietowym.

Na co dzień trenuje pod okiem byłego reprezentanta Polski w pływaniu Dominika Ciężkowskiego.