piątek, 29 marzec 2024
Mexum Grójec w pierwszej piątce drużyn rozgrywek 3LM!

W niedzielę Klub Sportowy Mexum Grójec rozgrywał swój przedostatni mecz w rozgrywkach 3 ligi mężczyzn Warszawskiego Okręgowego Związku Koszykówki Województwa Mazowieckiego. Wygrana zapewniła drużynie historyczne piąte miejsce w tabeli.

Gospodarze podejmowali Żubry Białystok w grójeckim „Spartakusie”. Początkowo obie drużyny grały bardzo defensywnie i nie pozwalały na łatwe rzuty. Jednak to ekipa z Grójca okazała się skuteczniejsza i wygrała pierwszą odsłonę 19:12.

W drugiej kwarcie goście trzy razy trafiali za trzy, zmniejszając tym samym przewagę gospodarzy. W ostatnich minutach drugiej kwarty Mexum dobrze bronił, w ataku zawodnicy stawiali dobre zasłony i rolowali pod kosz. Grójec skutecznie powiększał swoją przewagę i ostatecznie wygrał 77:58, zapewniając sobie tym samym piąte miejsce w tabeli końcowej. To najlepszy wynik w historii seniorskiej koszykówki męskiej.

W nadchodzący weekend rozegrają swój ostatni mecz w tych rozgrywkach, z Piasecznem.